Foto: TASR - Jaroslav Novák

Chcete napísať priamo premiérovi? Teraz máte možnosť.

Na otvorenie súkromnej školy dcér pána premiéra stačili štyri SMSky denne. Napíšte preto predsedovi vlády, aby otvoril aj tú vašu, hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš. Cez výzvu otvormeskoly.sk spúšťajú možnosť obrátiť sa priamo na premiéra.

Článok pokračuje pod videom ↓

Výzvu otvormeskoly.sk podpísalo už viac ako 12100 ľudí. Aj napriek tomu školy zostali kvôli sporom členov vlády zatvorené. “O to viac zarazilo vyjadrenie premiéra, ktorý hovorí o akomsi pilotnom otváraní. Argumentuje SMSkami od dcér a chystá sa otvoriť súkromnú školu, ktorú navštevujú. V tomto prípade stačili štyri SMSky denne od premiérových dcér. Preto dávame možnosť všetkým rodičom a deťom poslať Igorovi Matovičovi odkaz, aby otvoril aj ich školu,” hovorí predseda strany SPOLU Juraj Hipš, ktorý za výzvou stojí.

Pošlite odkaz priamo premiérovi

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Strana SPOLU na stránke otvormeskoly.sk spúšťa možnosť zaslať odkaz priamo predsedovi vlády Matovičovi. “Prístup k vzdelávaniu musia mať všetky deti, nielen dcéry predsedu vlády. Verím, že pri odkazoch od detí a rodičov by sa mohol premiér konečne zamyslieť nad otvorením všetkých škôl,” hovorí Hipš.

Strana SPOLU upozorňuje, že zatvorené školy majú drastický ekonomický a sociálny dopad na rodiny. Podľa prieskumu, ktorý si nechala strana vypracovať u agentúry FOCUS až 70% rodičov musí pomáhať svojim deťom s učením počas dištančného vzdelávania. Viac ako polovica domácností musela nakúpiť nové zariadenia.

Vzdelávanie má byť prioritou

“Neprekvapuje nás, že premiér je zahltený SMSkami od dcér. Podľa nášho prieskumu deti psychicky trpia a najviac im chýba práve kolektív a spolužiaci. Ďalšími negatívnymi dôsledkami online vyučovania, ktoré rodičia v prieskume uviedli sú nervozita a nesústredenosť, chýbajúca interakcia s učiteľom, demotivácia či celková povrchnosť výučby,” dopĺňa Hipš.

Výzva otvormeskoly.sk žiada, aby bolo vzdelávanie proritou vlády. “Nie je dobrým signálom, keď sa premiér nezúčastní rokovania krízového štábu, kde sa o otváraní škôl rozhoduje. Koaliční partneri si vymieňajú odkazy cez médiá. Premiér nemá vyvolávať hádky, ale spoločne s vládou pripraviť plán, ako pomôcť každému žiakovi. Na každom dieťati predsa záleží,” dodáva na záver predseda strany SPOLU Juraj Hipš

Najnovšie články