Foto: Screen Walt Disney Animation Studios

Neukáže však coming out tejto postavy, ako by ste si možno mysleli.

Disney iba nedávno rozpútal búrlivú diskusiu krátkym animovaným filmom, ktorý priniesol prvú plus-size hrdinku trpiacu dysmorfiou. Najnovšie prichádza s prvou otvorene homosexuálnou postavou tínedžera, uvádza UNILAD

Článok pokračuje pod videom ↓

Objaví sa v pripravovanej novinke s názvom Neobyčajný svet (Strange World), ktorá ukáže rodinu prieskumníkov putujúcu v divnom svete, v ktorom musia spoločne prekonávať rôzne nástrahy.

Je akceptovaný taký, aký je

Jedným z členov rodiny je aj 16-ročný Ethan homosexuálnej orientácie. A ako informuje UNILAD, dobrodružný animovaný film sľubuje aj homosexuálnu tínedžerskú romancu, čo bude podľa všetkého pre Disney ďalšou premiérou.

Postavu Ethana nahovoril americký stand-up komik a herec Jaboukie Young-White, ktorý je aj v realite členom LGBTI+ komunity. Ako vysvetľuje Yahoo!, film sa nezameriava na coming out tejto postavy, ale ukazuje, ako je akceptovaná svojimi najbližšími. A práve to Jaboukieho na scenári zaujalo najviac.

Foto: MovieStillsDB

Nerobí sa z toho veká vec

„Nie je to o tom, že by sa snažil prijať svoju identitu. Je jednoducho taký, aký je a nerobí sa z toho veľká vec,“ povedal predstaviteľ Ethana.

Slovenská premiéra dobrodružného animovaného sci-fi filmu je stanovená na 24. novembra.

Najnovšie články