Foto: Screen Disney, Distibútor (HBO)

Aj tento týždeň prichádza zo sveta filmu množstvo noviniek.

Aj v priebehu posledného týždňa sa toho vo svete filmu udialo dosť. V prvom rade sa však na naše obrazovky vrátil v celej svojej kráse seriál Game of Thrones. S otvorením poslednej série sa naplnili očakávania mnohých fanúšikov, ktorí skutočne čakali neuveriteľne dlho. Netreba však zabúdať na to, že sú tu aj ďalšie novinky, trailery a premiéry.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kvíliaca žena prichádza do kín

Do kín prichádza temný horor, ktorý vás nenechá pokojnými ani na moment. Kliatba kvíliacej ženy je hrozivý titul začínajúceho režiséra Michaela Chavesa. La Llorona počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky. Dej filmu sa presúva do Los Angeles 70. rokov, kde La Llorona stále loví deti, ktorými sa snaží nahradiť svoje vlastné. Jedinou nádejou na záchranu pred jej vyčíňaním je kňaz zbavený ilúzií, ktorý na pomedzí strachu a viery pomocou mysticizmu vyháňa zlo.

Na Viasat Explore odštartoval seriál Tribal Booth Camp

Viasar Explore priniesol na naše obrazovky gurmánske dobrodružstvo v podobe cestovateľského seriálu Tribal Booth Camp. Titul odštartoval pred dvomi dňami a celkovo sa pozrie na 6 rôznych komunít, za ktorými bude cestovať dvojica komikov od Mexika po Mongolsko. Joel a Nish budú musieť obetovať pohodlný, západný životný štýl, ktorý vymenia za skúsenosť a dobrodružstvo. Ako sú však na tom Joel a Nish v porovnaní s členmi kmeňa Masajov alebo kmeňom Tagbanua na Filipínach? To môžete opäť zistiť na Viasat Explore túto nedeľu o 20:10.

Netflix prichádza s desivým horovým seriálom

Netflix prináša na svoju platformu nový seriál s veľmi originálnym námetom. Temné dielo sleduje následky transplantácie srdca, na ktorú sa nepozerá ako na obyčajný zákrok, no sleduje ho skôr ako reinkarnáciu či dokonca posadnutie. Seriál Chambers sa okrem úchvatných vizuálov a strhujúceho deja, môže pochváliť aj hviezdnym obsadením, ktorému sebavedomo a presvedčivo velí Uma Thurman.

Marvel to vyriešil s Ruffalom po svojom

Herec Mark Ruffalo, ktorý v Avengeroch stvárňuje Neuveriteľného Hulka, sa už v minulosti… preriekol. A nie raz. Dalo by sa dokonca povedať, že herec trpí akousi poruchou, kvôli ktorej v sebe nedokáže udržať spoilery k nadchádzajúcim filmom. Tentokrát si s ním produkčný tím poradil po svojom a s hercom natočil päť rôznych koncov k pripravovanému Avengers: Endgame. Takto ani sám herec netuší, ako to vlastne s kinematickým Marvel univerzom dopadne.

Seriálový Pán Prsteňov sa začne nakrúcať v auguste

O seriálovom Pánovi prsteňov, na ktorého sa vrhol Amazon, sme už čo-to popísali. Seriál je pre spoločnosť tak dôležitý, že naň dozerá samotný CEO, Jeff Bezos, ktorý je mimo iného veľkým fanúšikom série pôvodných kníh i filmov. Seriálový Pán Prsteňov je však veľmi nákladné dielo. Ako veľmi? Nuž, ide o projekt za 250 miliónov dolárov, čo z neho činí najdrahší seriál všetkých čias. Tvorcovia avizujú, že nakrúcanie sa započne v auguste tohto roku a vidieť ho na obrazovkách by sme mohli už v roku 2021.

moviestilldb.com

Hľadá sa Yeti

Do kín zavíta aj program vhodný pre tých najmenších a to v podobe titulu Hľadá sa Yeti. Ten rozpráva o dobrosrdečnom obrovi menom Sir Lionel, ktorý má napriek hrozivému vzhľadu srdce na správnom mieste. Zo všetkého najviac túži nájsť svojich súkmeňovcov, a tak sa vydáva na výpravu do údolia Šangri La. V hlavných úlohách môžeme v animáku Chrisa Butlera počuť hviezdy, ako Zoe Saldana, Hugh Jackman či Timothy Olyphant. V slovenskom dabingu ich nahradia Štefan Richtárech, Milo Kráľ a Soňa Norisová.

Game of Thrones pokračuje (vo veľkom)

Game of Thrones otvorilo svoje veľké finále prvou epizódou poslednej série, ktorá zožala pozitívne ohlasy. Scéna, v ktorej draky žiarlivostne zazerajú na bozk Jona Snowa a Daenerys, bola dokonca označená za jeden z najvtipnejších momentov seriálu vôbec. Na druhú epizódu sa môžeme tešiť už o týždeň. Televízia HBO k nej už pochopiteľne vypustila aj krátky náhľad.

Star Wars dostalo nový trailer k Epizóde IX

Nového traileru sa dočkali aj posledné hviezdne vojny, ktoré prídu s Epizódou IX do slovenských kín už tradične pred Vianocami. Presnejšie sa môžeme na pokračovanie s podtitulom The Rise of Skywalker,t ešiť 19. decembra. Réžie sa opäť ujal J. J. Abrams, ktorý s tímom scenáristov pracoval aj na scenári. Čakanie si teda môžete spríjemniť zmieňovaným trailerom, prichádzajúcimi Avengermi či letom plným blockbustrov.

Všetko, čo vieme o Disney+

Streamovacia služba Disney+, ktorú sa chystá spustiť rovnomenné štúdie, chce priamo konkurovať najväčšiemu gigantovi na streamovacom trhu, Netflixu. Po oznámení dátumu spustenia (12. november 2019) a mesačného predplatného ($6.99) Netflixu klesla hodnota akcii o 8 miliárd. Keďže sa štúdiu Disney podarilo získať kontrolu nad štúdiom 20th Century Fox, získalo zároveň práve na ich tituly, ktoré tu uvidíme tiež. Spustenie služby v Európe však ešte stále nebolo oznámené. Pokiaľ sa tak však stane, výnimkou nebudú všetky série Simpsonovcov či všetky Marvelovky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aaron LaBerge (@laberge),

Čína cenzuruje Game of Thrones

Čína opäť nesklamala pri otázke cenzúry. Tak ako sa stalo v prípade uvedenie Bohemian Rhapsody v krajine, tak je aj v prípade Game of Thrones. Keďže v krajine prevláda silná cenzúra, miestne kiná musia distribuovať film bez „gej obsahu“. Populárny seriál od HBO zažil podobný problém, keďže prvá epizóda ôsmej série tu síce odvysielaná bola, no jej stopáž bola v dôsledku cenzúry kratšia o celých šesť minút.

Najnovšie články