Foto: unsplash

To, čo jete, do značnej miery ovplyvňuje aj to, čo sa udeje v spálni.

Jedlo neslúži len na to, aby nám naplnilo žalúdok. Ovplyvňuje nás mnohými spôsobmi. To, čo zjete alebo nezjete, môže výrazne ovplyvniť aj vaše milovanie. Toto radia odborníci.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jedlo vás ovplyvňuje viac, ako si myslíte

Tak ako strava ovplyvňuje vašu hmotnosť, hladinu energie a celkový zdravotný stav, môže ovplyvniť aj sexuálnu výkonnosť. Možno ste si všimli, že niektoré potraviny u vás vyvolávajú pocit väčšej letargie v porovnaní s inými. Rovnakým spôsobom môžu nezdravé stravovacie návyky ovplyvniť aj pohodu v spálni, píše web Science Times.

Foto: unsplash

Je všeobecne známe, že vitamíny a minerály majú zásadný význam pre udržanie celkového zdravia a pohody. Tieto živiny zohrávajú kľúčovú úlohu aj pri zlepšovaní sexuálneho zdravia, zvyšovaní výkonnosti a dokonca aj pri zvyšovaní úrovne rozkoše. Živiny, ako je zinok, pomáhajú pri produkcii testosterónu, ktorý je kľúčový pre libido aj erektilnú funkciu. Na druhej strane vitamíny skupiny B dodávajú energiu, aby ste si počas intímnych chvíľ udržali výdrž.

Pozor na tieto potraviny

Vitamín D pomáha udržiavať kvalitu a počet spermií. Omega-3 mastné kyseliny zas podporujú celkové zdravie kardiovaskulárneho systému, čo vedie k zlepšeniu krvného obehu – áno, a to aj v intímnych partiách. Mnohí nevedia, alebo zabúdajú, že spracované potraviny a sladké nápoje často tieto základné živiny neobsahujú. Potraviny s obsahom nezdravých tukov, nadmerného množstva sodíka, cukrov a umelých prísad môžu viesť k obezite a ďalším zdravotným problémom ako je napríklad vysoký krvný tlak, ktorý môže negatívne ovplyvniť erektilnú funkciu.

Foto: unsplash

Opatrní by ste mali byť aj s alkoholom. Pohár alebo dva vína síce môžu navodiť romantickú náladu, ale prehnané množstvo môže spôsobiť problémy. Nadmerné množstvo alkoholu ovplyvňuje schopnosť dosiahnuť erekciu a znižuje sexuálnu túžbu. Rovnako negatívny vplyv môže mať aj konzumácia cukru či červeného mäsa.

Za žiadnych okolností by ste nemali vynechávať raňajky, ktoré môžu ovplyvniť vašu výkonnosť na zvyšok dňa. Medzi jedlá, ktoré vám pomôžu zlepšiť sexuálny život, patria napríklad ustrice, ktoré sú bohaté na zinok. Štúdie ukazujú, že k vyššej spokojnosti so sexuálnym životom prispieva aj pitie kvalitnej kávy. Energiou vás dobijú banány a náladu vám zlepší horká čokoláda. Mandle a vlašské orechy sú zas dôležité prírodné zdroje omega-3 mastných kyselín.

Najnovšie články