Petra Sušaninová / /
Tento muž údajne umučil a zabil až 50 žien.

Na svoje odporné zločiny využíval zvukotesnú dodávku, do ktorej lákal obete. Jednou z nich bola len 22-ročná Cynthia Vigil. 19. marca 1999 sa k nej priblížil na parkovisku. Tvrdil, že je policajt a zatýka ju za prostitúciu. Nasadil jej putá a donútil ju nastúpiť do dodávky, ktorú prezýval „škatuľa na hranie“.

Raya vychovával jeho dedko ale vídal aj otca, ktorý ho bil. Ako dieťa bol hanblivý, ostatné deti ho preto šikanovali, čo ho napokon dohnalo k drogám a alkoholu. Slúžil v armáde a bol štyrikrát ženatý.

Keď Ray chytil Cynthiu, pripútal ju ku gynekologickému kreslu a nasledujúce tri dni ju mučil a opakovane znásilňoval. Svoje skutky nevykonával sám – v ohavnostiach mu pomáhala jeho priateľka Cindy Hendy. Aby toho nebolo málo, celé mučenie si Ray nahrával na videokazety. Raya a jeho partnerku musela oslovovať „pane“ a „pani“ a nesmela prehovoriť ako prvá, ak ju k tomu nevyzvali. Okrem toho jej detailne vysvetlil, ako ju bude mučiť a znásilňovať.

youtube.com

Vigilová mučenie prežila vďaka šťastnej náhode. Raz, keď Ray odišiel do práce, nechal kľúče od pút na neďalekom stole a Cindy tiež odišla z miestnosti. Cynthia využila príležitosť a uvoľnila sa z pút. V úteku sa jej Cindy pokúsila zabrániť, Cynthia ju však bodla do krku sekáčikom na ľad. Z dodávky vybehla nahá, len s obojkom na krku a v putách. V zúfalstve zaklopala na najbližšie dvere, majiteľ okamžite zavolal políciu a Ray so Cindy skončili v rukách polície. Neskôr Cynthia v jednom z rozhovorov prezradila, že Ray hovoril, ako keby to, čo robil jej, nerobil prvýkrát. Tvrdil jej, že už nikdy neuvidí svoju rodinu a zabije ju tak, ako zabil aj tie ostatné.

Po zatknutí polícia prehľadala jeho dodávku aj dom a z toho, čo našli, boli znechutení. Nad gynekologickým kreslom v dodávke bolo pripevnené zrkadlo, aby sa obete mohli pozerať na to, čo im Ray robí. Okrem toho bola dodávka vybavená rôznymi erotickými pomôckami, lekárskym vybavením ale aj pílami a reťazami. Na stenách mal pripevnené detailné nákresy, aby videl, ako obeti spôsobiť čo najväčšiu bolesť. V dodávke našli aj záznam, na ktorom Ray mučil inú ženu.

youtube.com

Po odhalení Rayovej identity sa postupne začali hlásiť ďalšie ženy, ktorým ublížil. Angelica Montano priznala, že si išla k Rayovi niečo požičať, on ju však nadrogoval, znásilnil, mučil a napokon ju nechal na ceste v púšti. Aby si obete nemohli spomenúť na neho a na to, čo im urobil, využíval drogy, ktoré spôsobujú stratu pamäte.

Keď už boli obete dve, Cindy sa vyľakala a začala hovoriť. Ukázalo sa, že v zločinoch mu pomáhala nie len ona, ale aj jeho dcéra Glenda a rodinný priateľ Dennis Roy Yancy. Ten sa priznal, že v roku 1997 zaškrtil ženu, ktorú niekoľko dní znásilňovali a mučili Ray s dcérou. Kvôli drogám a nižšiemu socioekonomickému statusu neraz rodiny ani polícia ženám neverili. Manžel jednej z obetí si myslel, že ho manželka podviedla. Neveril jej, že bola znásilnená  a požiadal o rozvod.

youtube.com

Za všetky spáchané zločiny bol napokon Ray odsúdený na 224 rokov väzenia. Jeho dcéra si mala odsedieť 9 rokov a jeho priateľka Cindy dostala 36 rokov. Yancy bol odsúdený na 11 rokov. V roku 2011 ho prepustili, po 3 mesiacoch však porušil podmienku a vo väzení pobudne do roku 2021. David Parker Ray však zomrel v roku 2002 na infarkt, len tri roky po tom, čo nastúpil na výkon trestu. Oficiálne bol odsúdený v troch prípadoch vrážd, našli sa však dôkazy o tom, že mučil, znásilnil a zabil vyše 50 žien. Telá niektorých neboli nikdy nájdené, polícia však pátranie nevzdáva.

Pozri aj: Tienidlo z ľudskej hlavy či opasok z bradaviek. Ed Gein bol vrah a nekrofil, ktorý si z ľudí vyrábal nábytok a oblečenie

all-that-is-interesting
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)