Prinášame vám desať tipov, ktoré vám pomôžu vysporiadať sa s otrasmi a bolesťou, ktorá sprevádza každý rozchod.

Čas strávený s milovanou osobou nenahradí nič. Po rozchode sa cítite prázdno, zrazu máte príliš veľa času a neviete, čo s ním. V tomto prípade je dobré, ak sa neuzavriete do seba, ale rozprávate o svojich pocitoch a trápení. Nikdy neprospieva ak v sebe dusíte bolesť či hnev. Všetko zlé pominie a opäť príde niečo nové, čo vás povzbudí a dodá silu do života. Tu je niekoľko rád ako sa vysporiadať s rozchodom a opäť sa cítiť ako človek, ktorý žije.

Plačte, koľko len chcete

To, že plačete, je prejav vašich citov. Je to zdravé a pomáha to k uvoľneniu stresu a napätia, zármutku a bolesti. Nemusíte sa báť plakať a prejaviť tak svoje city, pretože týmto spôsobom zo seba dostanete ľútosť a nebudete ju držať v sebe.

Každý deň urobte niečo, čo vám pomôže vyliečiť sa

Máme na mysli cvičenie, čítanie, televíziu alebo hudbu. Skúste sa naučiť meditovať a hlavne uvoľniť sa. Nepodceňujte silu pozitívnej modlitby. Robte veci, pri ktorých sa zabavíte, trávte čas s priateľmi a vyrozprávajte sa.

Emocionálna podpora

Nájsť emocionálnu podporu znamená vyhľadať niekoho, s kým sa môžete porozprávať. Váš najlepší kamarát, mama či sestra. Sú to ľudia, na ktorých sa môžete obrátiť aj v nepriaznivej životnej situácii. Niektorí ľudia však rozchod berú až príliš ťažko. Pre nich existujú skupiny či terapie, ktoré sa vás snažia podporiť a priviesť stabilitu do vášho života. Pochopiteľne, títo ľudia nie sú blízki kamaráti, či rodina, no disponujú skúsenosťami a môžu vám poradiť v rôznych smeroch.

Nebuďte rohožka

Skôr či neskôr sa vám partner možno ozve, začne vám písať správy, či dokonca telefonovať. Ak sa budete naďalej stretávať a komunikovať, nikdy z vášho života neodíde. Ak nechcete vytvárať ďalšie konflikty, požiadajte ho o to, aby vás nekontaktoval a držal sa od vás čo najďalej. Môže sa stať, že druhá strana to nepochopí a začne vás obťažovať. Vtedy vyhľadajte pomoc a nebojte sa o tejto skutočnosti informovať aj vašich blízkych. Nedajte ex-partnerovi šancu, aby s vami zaobchádzal ako s vecou.

Nenuďte sa

Hneď po prebudení by ste mali niečo robiť. Dať si dobré raňajky, zabehať si alebo robiť domáce práce. Ak chcete prestať myslieť na vášho ex-partnera, musíte chvíle strávené s ním nahradiť nejakou činnosťou. Pre dámy je výborná nákupná terapia, pre pánov napríklad šport. Vyjdite si s kamarátmi do kina či do spoločnosti. Budete sa cítiť omnoho lepšie, ako keby ste sami zavretí doma, len so svojimi myšlienkami.

freepik.com

Nemaskujte svoju bolesť

Nemaskujte bolesť a nesnažte sa silou mocou hľadať náhradu. Nijaká iná osoba nezaplní medzeru a prázdnotu ktorú cítite po rozpade vášho vzťahu. Stáva sa z toho chvíľková záležitosť, ktorá nikomu neprospieva.

Netrávte príliš veľa času o samote

Čas strávený s priateľmi je veľmi príjemný, no zároveň môžete nadväzovať nové známosti. Nehovoríme o tom, aby ste začali zháňať nového partnera, ale noví ľudia môžu byť pozitívnym krokom k vášmu novému životu.

Dôverujte svojim pocitom

V každej situácií verte svojim pocitom a intuícii. Ak máte vo vašom vzťahu pocit, že niečo nie je v poriadku, snažte sa s partnerom porozprávať o vašich pocitoch. Ak budete zahmlievať to, čo cítite, následnú bolesť iba oddialite, no nikdy sa jej nevyhnete.

Urobte si čas pre seba

Pokúste sa venovať čas len sebe. Urobte niečo, čo vás poteší, čo ste nikdy nevyskúšali. Urobte zmenu, ktorá vás posunie v pred. Tieto situácie z vás robia veselšieho človeka, ktorý sa stáva otvorený novým vzťahom.

Rešerš

Zistite od vašich kamarátov, ako zvládali rozchod. Ako ho prežívali a ako sa vyrovnali s touto situáciou. Ich rady vám môžu pomôcť opäť prežívať plnohodnotný, veselý život. Každá rada vám môže pomôcť.

Verte, že táto situácia sa raz vyrieši a opäť bude všetko v poriadku. Láska príde aj nabudúce a vy budete plní energie a nových skúseností. Každá zmena vám do života prináša nové zážitky a preto ich rešpektujte, či už sú pozitívne alebo negatívne.

Pozri aj: POČAS SVOJHO ŽIVOTA SA ZAMILUJEME DO 3 OSÔB A SPOZNÁME 3 TYPY LÁSKY. KAŽDÚ Z INÉHO DÔVODU

psych.sk (Hana Dovcová), psychologytoday

 

Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy