dorkly.com

Snáď každý z nás vie, čo znamená pojem Star Wars. Ide o dobrodružný fantasy film, ktorý sa teší obľube po celom svete už niekoľko desaťročí. Čo sa však odohrávalo v zákulisí počas jeho natáčania?

V týchto dňoch prišla do kín prišiel do kín dlho očakávaný film Star Wars – Poslední Jediovia. Táto kultová séria filmov ale odštartovala už pred dlhými 40-timi rokmi a odvtedy si získala milióny ľudí po celom svete. Star Wars: Epizóda IV – Nová nádej, debutovala 25. mája 1977. George Lucas, spisovateľ a režisér filmu si myslel, že film bude úplné fiasko. Namiesto toho, aby sa zúčastnil premiéry filmu, odišiel na dovolenku na Havaj so svojím priateľom Stevenom Spielberom.

Film ale už po prvom víkende zarobil viac než 36 miliónov dolárov, a tak sa začala jeho cesta najúspešnejšieho fantasy filmu všetkých čias. Rovnako populárny je dodnes a teší sa obľube mnohých fanúšikov. A ak ste fanúšikmi nielen nových častí, ale máte radi aj prvé diely, rozhodne si pozrite túto fotosériu, ktorá zobrazuje zábery zo zákulia natáčania týchto legendárnych filmov.

imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
reddit.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com
imgur.com

Pôvodné filmy Star Wars majú skvelé špeciálne efekty. Pozrite sa ako ich vytvárali, v nasledujúcom krátkom videu:

Milovníci hudby si prídu na svoje v tomto klipe, ktorý dokazuje, že skladateľ John Williams vytvoril hudobný základ tohto filmu:

Pozri aj: 10 najkrajších citátov zo Star Wars, ktoré môžete používať v každodennom živote

all-that-is-interesting.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )