Foto: Ministerstvo zdravotníctva

Vláda schválila aktualizovanú mapu okresov podľa COVID automatu.

Nové prerozdelenie okresov v COVID automate dnes schválila aj vláda. Situácia na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom sa neustále zlepšuje. V utorok to na pôde Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR povedal minister financií Eduard Heger (OĽANO) poverený vedením rezortu.

Klesajú počty pozitivity vykonaných testov, znížilo sa reprodukčné číslo, klesá počet úmrtí a v nemocniciach je menej pacientov. Stúpol len počet ľudí na umelej pľúcnej ventilácii. Naopak, stúpa počet zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19. Z úloh, na ktorých sa pred časom dohodli premiér Igor Matovič a slovenskí vedci, je už 17 z nich splnených s tým, že 11 ďalších úloh je v procese riešenia.

Foto: TASR – Martin Baumann

Nové rozdelenie okresov v COVID automate

Od budúceho týždňa máme 14 čiernych, 7 červených a 58 okresov v bordovej farbe. “Veľká noc bude ešte s prísnymi opatreniami, momentálne ich nemôžeme uvoľňovať. Musíme ešte vydržať a dodržiavať všetky nastavené opatrenia, aby krivka klesla”, povedal na záver Heger.

Čierna farba – IV. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 14 okresov:

  • Čadca, Gelnica, Ilava, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Lučenec, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Ružomberok, Trenčín, Turčianske Teplice, Žilina

Bordová farba – III. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 58 okresov:

  • Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I-V, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Humenné, Komárno, Košice I-IV, Košice –okolie, Levoča, Liptovský Mikuláš, Malacky, Martin, Michalovce, Námestovo, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Trebišov, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen
Foto: Ministerstvo zdravotníctva

Červená farba – II. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 7 okresov:

  • Kežmarok, Levice, Medzilaborce, Nitra, Nové Zámky, Topoľčany, Zlaté Moravce
0
Uložiť článok
Komentovať