Foto: unsplash/ Frankie Spontelli

Väčšina turistických destinácií vynakladá financie na to, aby tam prilákala turistov.

A turisti si radi zaplatia, aby mohli vidieť slávne miesta, oddýchnuť si a užiť si trochu zábavy. Niektoré destinácie sú však preplnené a Thajsko sa rozhodlo, že nápor turistov vyrieši svojským spôsobom.

Najnavštevovanejšie mesto na Zemi

Thajsko sa najmä v posledných rokoch stáva mimoriadne obľúbenou turistickou destináciou. Ako uvádza portál travelandleisure.com len za rok 2018 navštívilo Thajsko viac ako 38 miliónov turistov, čo má svoje výhody aj nevýhody. Napriek tomu si však táto krajiny myslí, že turistov by malo prichádzať viac, je ale potrebné zmeniť destinácie, ktoré vyhľadávajú. Najnavštevovanejším miestom nielen v Thajsku ale na celkom svete sa totiž v roku 2018 stal Bangkok. Zo spomínaných 38 miliónov turistov 20 miliónov zavítalo práve sem.

Zakázaná pláž

Niektoré destinácie museli dokonca pred turistami zavrieť brány. Napríklad, oblasť Maya Bay musela byť uzavretá v októbri minulého roka. Turisti totiž chceli vidieť miesto, ktoré vo filme Pláž z roku 2000 preslávil Leonardo DiCaprio, no vytratil sa odtiaľ život. Netrvalo dlho a už niekoľko mesiacov po uzavretí tu však opäť plávajú žraloky. Thajsko je plné nádherných miest, tie sa však neobjavujú vo filmoch, preto nepriťahujú pozornosť turistov, ani nezaplavujú instagramy influencerov. To sa vláda rozhodla tento rok zmeniť.

Zapojilo sa 55 provincií

Denník The Nation uvádza, že ministerstvo financií sa rozhodlo vyčleniť z rozpočtu 15 miliónov bahtov, čo je v prepočte viac ako 420-tisíc eur. Vláda navrhuje, aby každý, kto sa rozhodne navštíviť niektorú z menej známych oblastí Thajska a dá o tom vedieť úradom za pomoci programu, ktorý na to bude vytvorený, obdrží na svoj účet v prepočte 42 eur. Súčasťou kampane je zatiaľ 55 thajských provincií, jednoznačne sa teda nemusíte obávať obmedzení, je z čoho vyberať.

Chcú turistov pritiahnuť do chudobných oblastí

Thajská vláda sa vyjadrila, že by projekt rada spustila už pred hlavnou turistickou sezónou tohto roka, teda niekedy začiatkom júla. Detaily toho, ako sa môžete do programu zapojiť zatiaľ neboli zverejnené, vláda však očakáva, že program zaujme obrovské množstvo ľudí napriek tomu, že ponúkaná finančná čiastka nie je príliš vysoká. Dúfa, že turistov pritiahnu najmä chudobnejšie oblasti, ktoré trápia náročné obdobia sucha, pre tie by mohla takáto ekonomická pomoc znamenať záchranu.

Vláda chce osloviť najmä domácich turistov, a to tých, ktorí majú viac ako 18 rokov.

travelandleisure, nationmultimedia
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )