Najočakávanejší slovenský film tohto roka MIKI z dielne režiséra Jakuba Kronera absolútne opantal ľudí. Zaplnil kiná a podľa hodnotení, ktoré zatiaľ dostal, diváci odchádzajú domov s dobrým zážitkom. Odohráva sa vo viacerých lokalitách naprieč Slovenskom a dôležitú rolu v ňom zohráva napríklad rodný dom Mikuláša Černáka, podnik, s ktorým sa spája mimoriadne smutný príbeh, alebo dnes už nefunkčný, no kedysi ikonický bar Shark Disko. Pozreli sme sa, ako vyzerajú dnes.
Po pozretí filmu MIKI sme sa rozhodli navštíviť niektoré miesta, ktoré sú s osobou bývalého bosa Mikuláša Černáka blízko spojené. Vydali sme sa do obce Telgárt, kde sa okrem iného nachádza populárne miesto, ktoré láka zvedavcov a objektívy fotoaparátov. Je ním fotogenický Chmarošský viadukt, ktorý so svojou scenériou naokolo pôsobí priam rozprávkovo a pohľad z vtáčej perspektívy na miestnu ikonickú železnicu sa objavil aj v snímke.
Rodný dom Mikuláša Černáka
Čo už také rozprávkové nie je, je história 90. rokov, ktorá sa spája s Telgártom, alebo skôr konkrétne s Černákovcami. Portál Pluska dávnejšie informoval, že rodný dom Mikuláša Černáka prechádza rekonštrukciou. Dnes už v realite vyzerá na nepoznanie od podoby, akú sme videli zobrazenú aj v snímke MIKI. Černák tu vyrastal aj so svojím bratom, neskôr sa so svojou manželkou presťahovali do neďalekého Brezna, čo v celovečernom filme tiež odznie.
My Bystrica taktiež v roku 2022, kedy sa začalo diskutovať o Černákovom možnom prepustení z väzenia, spomínala, že viacerí im v tom čase potvrdili, že je obývaný jeho mamou.

Nájsť ho nie je vôbec ťažké, keďže je v katastri a podľa priezviska rodiny sa dá vyhľadať. Zazreli sme ho krátko po vstupe do obce Telgárt. No naša cesta pokračovala ďalej, len do niekoľko metrov vzdialeného podniku, ktorý sa spája s istým Miroslavom Vlčekom, krčmárom, ktorý bez stopy zmizol. Táto udalosť sa pripisuje práve Mikulášovi Černákovi.
Krčmár, ktorý zmizol a už sa nenašiel
Vo filme Miki sa spomínaným okolnostiam venuje dosť pozornosti. Miroslav Vlček svedčil proti Mikulášovmu bratovi Vladimírovi, čo sa mu nemalo pozdávať. Presne, ako sme videli vo filme, vypovedal, že ho videl pred krčmou zbiť a usmrtiť istého Milana Schwarzbachera.
SME uvádza, že Vlček zmizol ešte v roku 1993 po tom, ako vypovedal proti Vladimírovi Černákovi. Spomínalo sa, že ho z krčmy vylákali nemecky hovoriaci muži pre pokazené auto a odvtedy ho už nikto nikdy nevidel. Vladimír putoval na slobodu.
Ako informoval Nový Čas v roku 2011, telo Vlčeka sa ani po dlhých rokoch nenašlo. Aj napriek tomu, že za jeho „zmiznutím“ mali stáť muži z podsvetia pod taktovkou Černáka, súd v Prešove pozastavil jeho stíhanie v tejto kauze. A dôvod? Jednoducho trest, ktorý by Černák za tento incident dostal, by už v tom čase nič nezmenil, keďže už vtedy bol odsúdený na doživotie.
Pizza Mafiosa a veľké porcie
V článku sa po odomknutí dozvieš
- čo ponúka podnik, ktorého krčmár svedčil proti Vladimírovi Černákovi a navždy zmizol;
- koľko tu stojí obed a aké nápoje má v ponuke;
- že sme na jedálnom lístku našli pizzu „Mafiosa“
- kde sa nachádzal disko legendárny klub Shark, ktorý patril Černákovi;
- aký hrozivý incident sa tu odohral.
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Interez PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
Objavili sme klenot, nikdy ste o ňom nepočuli: Prešli sme sa po najstaršom drevenom moste v Európe a navštívili unikát
Jednu chcel označiť horiacou cigaretou, inú zase zbil do bezvedomia. Čím bol Picasso väčší sadista, tým lepšie maľoval
Zrezanú kožu prišíval na tváre, topila sa v hnise, stál pri prvej plastike penisu: Chirurg experimentoval s obeťami vojny
ANKETA: Nemá to tu čo robiť. Pýtali sme sa Slovákov, či nakupujú v ruskom reťazci MERE a čo si o ňom myslia
Odborníčka na dýchanie Petra Gaul: 60 až 80 % z nás nedýcha správne. Čo bude platiť večne, sú 3 zásady
Najslávnejšia krádež v histórii umenia. Mona Lisa zmizla na dva roky z Louvru, podozrivý bol aj Picasso
Na Slovensku otvorili unikátny obchod: Za pár eur tu nakúpite veci, ktoré inde zrejme nenájdete, čaká na vás aj prekvapenie
Za obed som platila 2 eurá: Bola som 21 dní v top exotickej destinácii a zapisovala si výdavky. Cena dovolenky ma šokovala
Pri natáčaní Priateľov strčil jazyk do úst Rachel a Monike. Jean-Claude Van Damme si vyslúžil prezývku „Van Zúfalec“
Kričal, že nechce zomrieť a vbehol do lesa: Zmiznutie Larsa Mittanka v Bulharsku sledujú milióny ľudí, hľadajú ho už 11 rokov












Nahlásiť chybu v článku