Slovensko sa pred dnešným zápasom s Francúzskom nachádzalo na štvrtom mieste, v prípade výhry sa mohlo posunúť pred USA na tretiu priečku. Slovenským hokejistom sa to podarilo a Francúzsko zdolali 4:2.
Úvod stretnutia sme však vôbec nezachytili, prvé tri minúty nás Francúzi nepustili cez stredné pásmo. Prvú strelu na francúzsku bránku sme vyslali až v presilovej hre v šiestej minúte. V prvej tretine sme nedokázali využiť dve presilové hry, náš súper mal k dispozícii tiež dve, no na naše šťastie ich taktiež nedokázal využiť. Francúzi nás v prvej tretine prestrieľali 9:5, avšak posledné slovo mali naši hokejisti, keď sa 3 sekundy pred koncom dokázal po dvoch vylúčeniach presadiť Regenda.

Začiatok druhej tretiny sa niesol v znamení vylúčení, jednej na našej strane a dvoch na strane Francúzska. Naši hokejisti získali výhodu presilovej hry štyroch na troch, ktorú sa im podarilo využiť, keď po skvelej individuálnej akcii prestrelil francúzskeho brankára Hudáček a zvýšil na 2:0. Hudáček sa dokázal presadiť aj v 30. minúte, keď od modrej čiary strelou prekonal Ylonena a zvýšil na 3:0. 4 minúty pred koncom sa ale podarilo Francúzom znížiť na 3:1 vďaka pohotovej strele kapitána Treilleho.
V tretej tretine sa snažili Francúzi so zápasom ešte niečo spraviť, vytvorili si viacero šancí, avšak nás podržal v bráne Hlavaj. V ôsmej minúte sa opäť presadila druhá formácia, strela Grmana od modrej čiary prešla až do súperovej bránky a naši hokejisti zvýšili na 4:1. 6 sekúnd pred koncom sa podarilo ešte Francúzom znížiť na 4:2, avšak to už nič nemenilo na tom, že Slováci si z tohto zápasu zobrali 3 body.
Ďalší zápas odohrá Slovensko už zajtra 19. mája o 20:20 proti Lotyšsku.
7-ročný vážil 102 kíl: Stal sa najtučnejším dieťaťom na svete, jeho mamu vinili, že mu dáva steroidy. Skončil tragicky
Našli sme lacné Chorvátsko, pivo si dáte za 67 centov: Dovolenka pri Jadranskom mori vás nemusí stáť majland
Psychologička Denisa o mužoch v nedobrovoľnom celibáte: Problém vzniká, keď nadobudnú presvedčenie, že vzťahy sú „hra“
15-tisíc mŕtvych a najväčšia katastrofa 3. tisícročia. Cunami dokonca posunulo japonský ostrov o dva metre
Paulíková o Málinci: Starostovia na Podpoľaní sa boja Tarabu, z prečerpávačky sa môže stať druhá Slatinka
Husajnovi vyvíjal zbraň, akú nemal žiadny štát na svete. Superdelo Veľký Babylon nedokončil, popravili ho tajné služby
Pľúca novorodencov sa menili na kameň, nikdy sa to nemalo stať. Najväčší národný škandál pochoval 1 810 ľudí










Nahlásiť chybu v článku