Opozičné KDH „jednoznačne“ podporuje v druhom kole prezidentských volieb kandidáta Ivana Korčoka. Na tlačovej konferencii to oznámil predseda hnutia Milan Majerský. Dodal, že Korčok je garantom a zárukou hodnôt, ktoré hnutie reprezentuje. Vyzýva voličov KDH, ale aj všetkých voličov, aby šli voliť a podporili Korčoka. Hnutie podporovalo Korčoka už v prvom kole volieb.
Majerský sa poďakoval voličom KDH, ktorí vypočuli odporúčanie hnutia a v prvom kole podporili Korčoka. Zopakoval, že ho hnutie podporovalo už v prvom kole, pretože bol relevantným kandidátom, ktorý bol ochotný sa stotožniť s hodnotovým svetom hnutia. „Tieto hodnoty uznáva. Sú nimi ochrana ľudského života od počatia, ochrana manželstva medzi mužom a ženou a ochrana ľudskej dôstojnosti,“ uviedol Majerský. Korčok podľa neho prisľúbil, že sa týmito hodnotami bude riadiť a že by vo funkcii prezidenta neotváral kultúrno-etické témy.
KDH oceňuje, že Korčok je pevne ukotvený aj v geopolitickom svete KDH, čo znamená podporu členstva Slovenska v EÚ a NATO. Majerský pripomenul, že dôvodom na jeho podporu je aj to, že „vládny valec“ nie je ten, ktorému záleží na spravodlivosti a právnom štáte. Majerský sa chce zúčastniť na verejných podujatiach na podporu Korčoka, na pódiách však vystupovať nebude.
Kampaň a kandidatúru Petra Pellegriniho (Hlas-SD) označilo hnutie za falošnú hru. „Na jednej strane sa pasuje za človeka, ktorý je osobnosťou Západu, ale bojí sa povedať svojim voličom o výhodách a dobrom postavení EÚ a o výhodách bezpečnosti SR tým, že sme v NATO,“ povedal šéf KDH. Voľby budú podľa neho aj o tom, či bude prezident garantom Ústavy SR a či nebude meniť „každý týždeň“ svoj názor. Myslí si, že Pellegrini je ten, ktorý často mení názor.
Do druhého kola Korčok postúpil so ziskom 42,51 percenta hlasov a Pellegrini so ziskom 37,02 percenta hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb bude 6. apríla.
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne










Nahlásiť chybu v článku