Foto: Facebook (Peter Pellegrini)

Kampaň je ostrá a vari nebude poriadne špinavá.

Ako sme vás dnes informovali v našom článku, prvá „hádka“ medzi kandidátmi už prebehla na sociálnych sieťach. Ivan Korčok a Peter Pellegrini si v statusoch odkazovali, kto a prečo sa nechce alebo ide zúčastniť debaty. Dôležitejšie sú však iné veci, a to napríklad fakt, že sa Pellegrini zúčastnil včerajšej bezpečnostnej rady, a to aj keď nie je jej členom.

Opozičné Progresívne Slovensko (PS) vidí za zvolaním Bezpečnostnej rady SR súvis s kampaňou prezidentského kandidáta Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Šéf PS Michal Šimečka tvrdí, že ľudia okolo Pellegriniho neváhajú šíriť dezinformácie, vyvolávať paniku a pocit ohrozenia v spoločnosti.

Chcú strašiť ľudí

„Ľudia okolo Pellegriniho naplno odhalili, akí sú bezradní. Strašia, klamú a robia zúfalé kroky. Zľakli sa, že sa im nepodarí ovládnuť všetko. Neváhajú šíriť dezinformácie, vyvolávať paniku a pocit ohrozenia v spoločnosti,“ uviedol v stanovisku Šimečka. Pýta sa, či toto je pokoj, ktorý Pellegrini ponúka vo svojej kampani.

Šimečka si myslí, že do druhého kola volieb sa bude vynárať veľa útokov na prezidentského kandidáta Ivana Korčoka a veľa pokusov odviesť pozornosť od toho podstatného. „Teda od toho, či naším prezidentom má byť nezávislý odborník slúžiaci ľuďom, alebo večne poslušný člen koalície, ktorý slúži Robertovi Ficovi (Smer-SD). Slovensko v prvom kole volieb ukázalo, ku komu má bližšie,“ doplnil.

Ako informuje Denník N, Peter Pellegrini sa dnes objavil aj na tlačovej besede ministra práce Erika Tomáša. Netajil sa tým, že jeho vystúpenie je súčasťou kampane. Ešte predtým na Korčoka zaútočil práve Erik Tomáš, keď povedal, že ako minister zahraničných vecí bol zodpovedný za „antisociálne zverstvá“, čím narážal na obdobie covidu a opatrenia, ktoré vláda prijímala. Podľa neho Korčok urobí všetko pre pád Ficovej vlády.

Mimoriadne sledované zrejme budú aj debaty kandidátov. Prvá bude už vo štvrtok v Rádiu Slovensko, ktorá prebehne o 12:30. Ďalšie sa uskutočnia zrejme až po Veľkej noci.

 

Uložiť článok

Najnovšie články