Zamestnanci spoločnosti SpaceX v otvorenom liste prosili Elona Muska, aby sa prestal strápňovať. Firma im dala padáka.
Obsahom listu bola hlavne aktivita Muskovej činnosti na sociálnych sieťach, kde už niekoľko mesiacov pridával kontroverzné názory. Súčasťou týchto názorov bola napríklad otvorená kritika ďalších podnikateľov (ako Billa Gatesa či Jeffa Bezosa). Vyjadroval sa aj k obvineniam zo sexuálneho zneužitia letušky, ktorej mal výmenou za intímnu masáž ponúknuť koňa. Musk na margo tohto incidentu vtipkoval, aby letuška opísala jazvy či tetovania, o ktorých verejnosť nevie.
Muskove príspevky vplývajú negatívne na spoločnosť, kritizovali zamestnanci v liste
Zamestnanci prostredníctvom interného komunikačného systému, v ktorom sa nachádza približne 2600 z nich, skritizovali Muskovu činnosť – jeho príspevky na sociálnych sieťach sa im zdali neprofesionálne, rušivé a trápne. Upozornili aj na to, že podľa nich vplývajú negatívne na reputáciu spoločnosti SpaceX.

List sa dostal na svetlo verejnosti krátko po jeho odoslaní a reakcia na seba nenechala dlho čakať. Ako informuje denník The Guardian, aspoň piati zamestnanci boli v súvislosti s listom vyhodení. Podľa denníku New York Times bolo „niekoľko zamestnancov v súvislosti s listom vylúčených zo spoločnosti“.
Vyhodili ich kvôli morálke v spoločnosti
Portál uviedol, že Shotwellov e-mail informoval o tejto skutočnosti: „Zamestnanci zapojení do rozosielania listu boli prepustení preto, lebo sa ostatní zamestnanci cítili nepohodlne, zastrašovaní, šikanovaní a/alebo nahnevaní,“ pretože list vytváral nátlak na to, aby „podpísali niečo, čo neodpovedalo ich názorom“.
Otrávil vlastných vojakov, nazývajú ho Hitlerom 19. storočia. Napoleon rozpútal v Európe krvavé jatky
Viktória bola na výcviku Národných obranných síl: Opísala, ako to tam vyzeralo a ktorý deň bol pre jej čatu najťažší
Navštívili sme slovenský unikát, ktorý je skrytý pod zemou: Za vstup dáte 14,50 eura, celá Európa nám ho môže závidieť
Na trhoch v Nitre majú aj špeciálnu atrakciu: Ľudia chvália lacné lokše za 2,40 eura, kúpili sme aj mačku vo vreci
Košické vianočné trhy nám vyrazili dych. Oškvarky z kapra za 15 eur ľudia ospevujú, cibuľa za 1,5 eura prekvapila
Cheeseburger za 0 €: Boli sme na otvorení horúcej novinky. Sľúbili 1 000 jedál zadarmo, poriadne nás sklamali
Expert na hypotéky: Ľudia preplácajú úvery aj o stovky eur mesačne, ktoré vedia ušetriť. Pozor na kreditky či hazard
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny









Nahlásiť chybu v článku