V dávnejších dobách, keď ešte nebola technika na dnešnej úrovni a nebolo všetko automatizované, bolo veľa činností, na ktoré boli potrební ľudia. Vďaka tomu,...

V dávnejších dobách, keď ešte nebola technika na dnešnej úrovni a nebolo všetko automatizované, bolo veľa činností, na ktoré boli potrební ľudia. Vďaka tomu, že vtedy neexistovala technika akú poznáme dnes, mali ľudia v tej dobe skutočne zaujímavé a nevšedné  zamestnania.  Ak vás zaujíma, aké asi mohli byť, prečítajte si celý článok až do konca.

Budiči

118456

Povinnosťou budičov bolo v správnu hodinu zobudiť istý okruh ľudí, ktorí si predplatili túto službu. Budili buď pískaním, prípadne klepali na okná dlhou tyčou. Otázkou ale zostáva: kto budil budičov?

Rezači ľadu

118459

Reštaurácie a bary potrebovali do obľúbeného drinku whisky ľad. Ale z kadiaľ si ho mali zadovážiť, keď mrazničky ešte neexistovali? V tej dobe ale existovali rezači ľadu, ktorí chodili na zamrznuté jazerá vyrezávať kusy ľadu pre podniky, bary a reštaurácie…

Detektori lietadiel 

118461

Lietadlá už existovali, dokonca aj lietali. Radary ešte vynájdené ale neboli. To ale nevadilo, pretože tu vtedy boli ľudia s veľkými slúchadlami počúvajúci nebo. Toto šialené zariadenie pomáhalo vojakom odhaliť blížiace sa lietadlo.

0
Uložiť článok
Komentovať