BrightSide

Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Svet je preplnený informáciami o všetkom, čo naša rozmanitá planéta ponúka. Je toho toľko, čo nevieme, o čom sme ešte nepočuli… My sa vám pokúsime pravidelne prinášať tie najväčšie zaujímavosti a fakty na rôzne témy, aby ste mohli nepretržite spoznávať všetko okolo vás. Ste zvedaví, o čom to bude tentokrát? 

Život nám občas prináša podivné prekvapenia, ktoré je zdanlivo nemožné normálne vysvetliť a jednoducho sa musíme uspokojiť s tým, že je to náhoda. Pozrite sa na týchto 10 dychvyrážajúcich skutočností, ktoré vás prinútia rozmýšľať nad tým, či je to celé naozaj iba náhoda, alebo je za tým aj „niečo“ iné.

Skoro ako reinkarnácia

wikipedia/lem
wikipedia/lem

Enzo Ferrari, známy automobilový konštruktér, zomrel v roku 1988. Mesiac po jeho smrti sa narodil futbalista Mesut Özil. Pri pohľade na tieto dve fotografie to vyzerá, ako keby boli dvojčatá. Alebo je to reinkarnácia?

Predtucha skazy Titanicu

wikipedia / wikipedia / bibleetnombres
wikipedia / wikipedia / bibleetnombres

V roku 1898, teda 14 rokov pred potopením Titanicu, publikoval Morgan Robertson novelu o lodi, ktorá narazila do ľadovca. Volala sa Titan a v knihe bola opisovaná ako „nepotopiteľná“. Tak, ako na reálnom Titanicu, aj na fiktívnej lodi Titan nebolo dostatok záchranných člnov…

Nadaní susedia

wikipedia/ jimihendrix
wikipedia/ jimihendrix

Slávny skladateľ George Handel bol sused nemenej slávneho gitaristu Jimiho Hendrixa. Pravdou však je, že ich delili medzi sebou dve storočia. George Handel žil v Londýne na Brook Street 25 a Jimi Hendrix nejakú dobu žil v Londýne na Brook Street 23.

Tragédia Hooverovej priehrady

usbr
usbr

Jedným z prvých ľudí, ktorí zahynuli pri príprave výstavby tohto veľkého vodného diela, bol George Tierney, ktorý zomrel 20. decembra 1922. Poslednou osobou, ktorá zahynula na dokončovacích prácach bol Patrick Tierney – Georgov syn. A zomrel takisto 20. decembra, len o 13 rokov neskôr.

Vízia Edgara Allana Poea

poestories /poestories
poestories /poestories

V knihe Príhody Arthura Gordona Pyma od Edgara Allana Poea sa dozvedáme príbeh o stroskotaných námorníkoch, ktorí aby prežili, zjedli mŕtveho námorníka Richarda Parkera. Po 46 rokov od vydania knihy stroskotali námorníci, a aby prežili, zjedli mŕtveho námorníka, ktorý sa volal Richard Parker.

Smutné nehody

V júli 1975 bol Erskine Lawrence Ebbin, 17-ročný chlapec z Bermudských ostrovov zabitý po tom, ako do neho narazil taxík, keď išiel na svojom mopede. Takmer rok predtým rovnako zahynul aj Erskinov brat, tiež 17-ročný, keď išiel na mopede a zrazil sa s taxíkom. O to väčšie prekvapenie bolo, keď sa zistilo, že taxikár bol pri oboch nehodách ten istý a dokonca viezol rovnakého pasažiera.

Anthony Hopkins a kniha

IMDb/IMDb
IMDb/IMDb

Raz Anhony Hopkins potreboval zohnať výtlačok knihy The Girl from Petrovka, ktorú napísal George Feifer aby mohol študovať rolu vo filme. Knihu nemohol však v žiadnom kníhkupectve nájsť, no náhoda chcela, že ju po nejakom čase našiel zabudnutú v metre. Keď sa neskôr Anthony Hopkins stretol s autorom knihy, ten mu povedal, že nemá výtlačok knihy, lebo ju požičal kamarátovi a ten ju zabudol v metre.

Mená cisárov rímskej ríše

wikipedia /colosseo
wikipedia /colosseo

Mesto Rím založili dvaja bratia – Romulus a Remus. Prvým panovníkom Ríma sa teda stal Romulus, po ktorom aj celá ríša niesla meno. Zaujímavým historickým faktom je, že posledným vládcom západorímskej ríše bol tiež Romulus Augustus. Môžeme teda povedať, že prvý aj posledný panovník Ríma bol Romulus.

Donald Trump a Simpsonovci

youtube
youtube

Tvorcovia Simpsonovcov už v roku 2000 predpovedali zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA. Mohli naozaj tušiť, že to tak dopadne? Ak sa o tom chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš článok, ktorý sa venoval tejto fascinujúcej predpovedi.

Pozri aj: 10 neuveriteľných súvislostí, ktoré vás prinútia zamyslieť sa nad svetom (2. časť)

Ktorá zhoda okolností vás najviac zaujala?

interez.sk (Matej Mensatoris), brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)