blackthen.com

Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Svet je preplnený informáciami o všetkom, čo naša rozmanitá planéta ponúka. Je toho toľko, čo nevieme, o čom sme ešte nepočuli… My sa vám pokúsime pravidelne prinášať tie najväčšie zaujímavosti a fakty na rôzne témy, aby ste mohli nepretržite spoznávať všetko okolo vás. Ste zvedaví, o čom to bude tentokrát? 

Život nám občas prináša podivné prekvapenia, ktoré je zdanlivo nemožné normálne vysvetliť a jednoducho sa musíme uspokojiť s tým, že je to náhoda. Pozrite sa na týchto 10 dychvyrážajúcich skutočností, ktoré vás prinútia rozmýšľať nad tým, či je to celé naozaj iba náhoda, alebo je za tým aj „niečo“ iné.

Oddelené dvojčatá prežili rovnaký život

The Lima News
The Lima News

Dvaja chlapci – dvojčatá – boli po narodení od seba odlučení a vyrastali bez vedomosti, že majú identického brata. Ich životy aj tak spája mnoho zaujímavých okolností. Oboch adoptívni rodičia pomenovali James, z oboch sa stali policajti a manželky obidvoch mali meno Linda. Každý mal syna, ktorého jeden pomenoval James Alan a druhý syna pomenoval James Allan a navyše každý mal psa s menom Toy. Aby toho nebolo málo, obaja sa neskôr rozviedli a zobrali si nové manželky, ktoré sa volali Betty.

Slečna nepotopiteľná

wikipedia
wikipedia

Zaleží od uhla pohľadu, no Violet Jessop môže byť buď veľmi šťastná žena, alebo, naopak, žena, ktorá prináša veľa smoly. Violet bola zdravotná sestra slúžiaca na parníku Olympic práve vtedy keď sa zrazil s parníkom Hawke. Bola tiež na palube Britannicu, keď sa potopil, no ešte predtým sa plavila aj na Titanicu. Všetky tieto tragédie prežila, preto jej právom patrí prezývka „Slečna nepotopiteľná“.

Šťastie v nešťastí

boredpanda.com
boredpanda.com

Američan Matthew mal skutočne z pekla šťastie. Pred 15 rokmi, 11. septembra, prežil hrozivé teroristické útoky na Svetové obchodné centrum v New Yorku. Minulý rok bol zase v Paríži v klube Bataclan, kde ho teroristi dokonca postrelili. Prežil len vďaka tomu, že hral mŕtveho. Tomu sa hovorí šťastie v nešťastí.

 Mark Twain predpovedal svoju smrť

A.F. Bradley , NASA
A.F. Bradley , NASA

Mark Twain sa narodil v roku 1835 v čase, keď okolo Zeme prelietala Halleyová kométa, ktorá sa pravidelne vracia približne každých 75 rokov. Mark Twain sa o tejto udalosti vyjadril, že keď príde kométa opäť, bude to aj jeho koniec. A naozaj tomu tak bolo. Mark Twain zomrel v roku 1910, deň po tom, ako sa na oblohe opäť zjavila Halleyho kométa.

Unikol dvom leteckým katastrofám

ZURAB DZHAVAKHADZE , Maarten de Jonge
ZURAB DZHAVAKHADZE , Maarten de Jonge

Holandský cyklista Maarten de Jonge unikol dvakrát istej smrti. V roku 2014 mal byť na palube letu Malaysia Airlines 370, ktorého zmiznutie doteraz nie je vysvetlené. Maarten sa ale rozhodol, že pôjde letom o hodinu skôr a vďaka tomu prežil. Po takomto zážitku by sa mnohí už ani neodvážili nastúpiť na palubu, to však nebol Maartenov prípad. Ten mal absolvovať ďalší let s Malaysia Airlines, tentoraz ten, ktorý bol zostrelený nad Ukrajinou. Rozhodol sa ale pre inú, lacnejšiu variantu. Toto rozhodnutie mu zachránilo život. Ušiel tak doslova 2x hrobárovi z lopaty v priebehu pár mesiacov.

Poznávacia značka so skrytým odkazom

Laurent Heyligen
Laurent Heyligen

Prvá svetová vojna začala atentátom na Františka Ferdinanda v Sarajeve 28. júna 1914. Auto, v ktorom sa viezol, malo poznávaciu značku A III 118. Čo je na tom zvláštne? Prvá svetová vojna skončila 11. novembra 1918, čo pri zápise 11/11/18 veľmi pripomína značku auta, v ktorom bol následník trónu spolu so svojou manželkou zavraždený.

 Varovný nápis na Tímúrovej hrobke

pbsthisdayinhistory.tumblr.com
pbsthisdayinhistory.tumblr.com

Dňa 20. júna 1940 sovietski archeológovia odkryli v Uzbekistane hrob slávneho krutého stredoázijského dobyvateľa Tímúra. Na jeho hrobke bol nápis, ktorý varoval pred otvorením hrobky s textom, že keď sa hrobka otvorí, do krajiny vtrhne ešte väčší dobyvateľ ako bol Tímúr. Archeológovia však poverčiví neboli a hrobku samozrejme otvorili. O tri dni neskôr bola zahájená operácia Barbarossa a Sovietsky zväz bol napadnutý Hitlerovými vojskami.

Zvláštne prepojenia Lincolna a Kennedyho

Alexander Gardner , U.S. Navy photo
Alexander Gardner , U.S. Navy photo

Títo dvaja americkí prezidenti mali spoločný celý rad ťažko uveriteľných náhod. Obaja boli zabití strelnou zbraňou, obaja zomreli v piatok, a tiež obaja zomreli pred sviatkami – Kennedy pre dňom Vďakyvzdania a Lincoln pred Veľkou Nocou. Obaja boli v čase smrti v sprievode svojej ženy. No je toho viac. Oboch dobrý priateľ sa volal Billy Graham, obaja mali štyri deti a mali pobočníkov, ktorých mená odkazovali na toho druhého – Kennedyho sekretárka boli pani Lincolnová a Lincolnov tajomník bol John.

Rovnakí väzni

slightlywarped.com
slightlywarped.com

V roku 1903 bol väzeň s menom William West prevezený do väzenia v  Leavenworth. Tam dozorca ostal zaskočený, keďže tohto väzňa už videl. Nalistoval teda záznamy a našiel záznamy istého Williama Westa, ktorý vyzeral takmer na vlas rovnako. Vďaka metóde odtlačkov prstov dozorcovia ale zistili, že títo dvaja muži sú skutočne dve odlišné osoby.

Rovnaké vraždy

birminghammail.co.uk
birminghammail.co.uk

Erdington, čo je predmestie Birminghamu, preslávili dve tajomné vraždy. Obidve vraždy mali rovnaký scenár a neboli dodnes objasnené a najskôr to tak už ostane navždy. Obete vrážd boli narodené v rovnaký deň a v rovnaký deň aj zomreli. Obidve telá našli na rovnakom mieste a priebeh vraždy bol tiež rovnaký. Najväčšou zaujímavosťou ale je, že tieto vraždy delí od seba až 157 rokov. Ak sa chcete o tejto nezvyčajnej náhode dozvedieť viac, prečítajte si náš článok, ktorý túto udalosť popisuje.

Ktorá zhoda okolností vás najviac zaujala?

Pozrite si aj prvú časť tejto série venovanej neuveriteľným náhodám a súvislostiam.

interez.sk (Matej Mensatoris), boredpanda.com, slightlywarped.com
Príbehy
0
Komentovať (0)