Foto: SITA/AP

Nemecký prokurátor prehovoril o dôkazoch, ktoré jasne svedčia proti obvinenému pedofilovi Christianovi Bruecknerovi.

Ubehlo len niekoľko dní od 15. výročia únosu malej Maddie McCann. Vyšetrovanie ani po rokoch stále nie je uzavreté. Nemecký prokurátor však v televíznom rozhovore prehovoril o dôkazoch, ktoré majú jasne svedčiť proti pedofilovi Christianovi Bruecknerovi.

Detaily prezradiť nemohol

Podľa portálu Daily Mail majú vyšetrovatelia v rukách dôkazy svedčiace proti Bruecknerovi. V rozhovore pre portugalskú televíziu sa nemecký prokurátor Hans Christian Wolters vyjadril, že si je istý tým, že Maddie McCann zavraždil Christian Brueckner. Prokurátor bol hosťom v televíznej šou Sabado, ktorá si takýmto spôsobom chcela pripomenúť 15. výročie zmiznutia malej Maddie.

Vyšetrovanie stále pokračuje, máme nové informácie, nové dôkazy, síce nie forenzné, ale sú to nové dôkazy,“ vyjadril sa v rozhovore prokurátor. Následne zopakoval svoje tvrdenia z roku 2020, že si je istý tým, že Brueckner Maddie zavraždil. Zároveň dodal, že v súčasnosti nemôže prezradiť žiadne ďalšie detaily týkajúce sa vyšetrovania.

Foto: TASR/AP

Na internete sa objavili špekulácie, že polícia mohla v Bruecknerovej dodávke objaviť vlákna z ružového pyžama, ktoré malo dievčatko na sebe v tú noc, keď došlo k únosu (aj keď Wolters povedal, že dôkazy nie sú forenzné).

Rodičia malej Maddie sa stále nevzdávajú nádeje, že dievčatko žije

Moderátorka televíznej šou sa Woltersa priamo opýtala, či vyšetrovatelia našli niečo v pedofilovej dodávke. Wolters odpovedal, že nemôže komentovať detaily týkajúce sa stále prebiehajúceho vyšetrovania. Keď sa ho však moderátorka opýtala, či popiera, že sa niečo našlo, prokurátor odpovedal, že nič popierať nechce.

Foto: TASR/AP

Dodal, že Christian Brueckner zatiaľ ešte o nových dôkazoch nebol informovaný. Nemecké zákony ale hovoria, že polícia nesmie verejnosti prezrádzať žiadne informácie, kým o nich nebol plne informovaný podozrivý, ale aj jeho právni zástupcovia.

Aj naďalej sa však špekuluje, že dôkazy proti Bruecknerovi zrejme nie sú postačujúce a je otázne, či niekam povedú. Stále totiž nepadlo priame obvinenie. Navyše, pedofil, ktorý si už v súčasnosti odpykáva za mrežami trest za zločiny nesúvisiace s prípadom malej Maddie, tvrdí, že má alibi dokazujúce jeho nevinu. Rodičia Maddie, ktorá by dnes už mala 19 rokov, sa stále nevzdávajú nádeje, že je ich dievčatko nažive. Veria, že žije napriek tomu, že prokurátor Wolters sa viackrát jasne vyjadril, že Brueckner podľa neho Maddie zavraždil.

Najnovšie články