Najčastejšími menami novorodencov sú v tomto roku na Slovensku opäť Sofia a Jakub. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra SR. Konštatuje tiež, že poradie obľúbenosti mien detí sa ani v tomto roku veľmi nemenilo.
„V prvej desiatke mien dievčatiek i chlapcov kraľujú mená ako Viktória, Nela, Tamara, Michaela či Martin, Filip a Samuel. Rovnako ako minulý rok je však najpoužívanejším dievčenským menom Sofia – pre toto meno sa dosiaľ v tomto roku rozhodlo 762 rodičov. U chlapcov znovu zvíťazil Jakub, tých pribudlo do matričných záznamov až 1229,“ priblížilo ministerstvo.
Druhým najpoužívanejším menom pre dievča je v tomto roku Nina (738 nositeliek), tretím Ema (690 nositeliek). U chlapcov sa poradie prvých troch miest nezmenilo, hneď po Jakubovi prišlo na svet najviac Adamov (999 nositeľov) a Michalov (873 nositeľov).
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu














Nahlásiť chybu v článku