Foto: Pixabay

Aké mená dávali rodičia svojim deťom v priebehu tohto roka najčastejšie?

Koncom roka nastáva zvyčajne čas na bilanciu v mnohých oblastiach. Jednou z nich sú aj mená. Tak ako aj minulý rok sme vám priniesli rebríček top 10 slovenských mien v roku 2016, v tejto tradícii pokračujeme a dnes vám prinášame prehľad top 10 slovenských mien v roku 2017, ktoré rodičia dávali svojim ratolestiam. 

Rebríček zostavil portál najmama.aktuality.sk. Oproti minulému roku v ňom ale nenastali výraznejšie zmeny. Pozrite sa, či sa v tomto prehľade nachádza aj meno vášho dieťaťa.

Najobľúbenejšie mená dievčat v roku 2017:

1. Sofia

2. Nina

3. Natália

4. Viktória

5. Ema, Emma

6. Nela

7. Eliška

8. Kristína

9. Laura

10. Tamara


Najobľúbenejšie mená chlapcov v roku 2017:

1. Jakub

2. Adam

3. Samuel

4. Michal

5. Tomáš

6. Martin

7. Filip

8. Oliver

9. Matej

10. Matúš

V rebríčku dievčat sa na 1. mieste objavilo meno Sofia, ktoré sa minulý rok nachádzalo na druhom mieste. Oproti minulému roku tu nastal prepad v mene Ema/Emma, ktoré sa z prvej priečky presunulo až na piatu pozíciu.

U chlapčenských mien, zmeny takmer nenastali a prvú trojku si neochvejne držia mená Jakub, Adam a Samuel, rovnako, ako to bolo aj minulý rok.

Netradičné mená v roku 2017

Okrem klasických mien, ktoré sa tešia širokej obľube, sa aj v roku 2017 objavili mená, na ktoré len tak ľahko nenarazíte. Medzi dievčenskými menami sú to napríklad Annabell, Akira, Tara, Moya či Zara.

Medzi netradičnými chlapčenskými menami sa nachádzajú mená ako Justin, Bryan, Johnny či Timon.

Pozri aj: 15+ príkladov, kedy si deti uvedomili, že ich rodičia boli viac cool než oni

najmama.aktuality.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)