Foto: MovieStillsDB

Christopher Tolkien bol autorom máp Stredozeme a stál za vydaním viacerých posmrtných kníh jeho otca.

Vo veku 95 rokov zomrel Christopher Tolkien, syn autora trilógie Pán prsteňov, anglického spisovateľa J. R. R. Tolkiena. Smutnú správu vo štvrtok potvrdila The Tolkien Society, ktorá propaguje život a prácu obľúbeného autora. „Milióny ľudí na svete mu budú navždy vďačné … Prišli sme o titana a bude nám veľmi chýbať,“ vyjadril sa predseda spoločnosti Shaun Gunner.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sociedad Tolkien Española (@soctolkienes),

Christopher John Reuel Tolkien sa narodil v 21. novembra 1924 v Leedse. Bol tretím a najmladším synom Tolkiena a jeho manželky Edith. Po druhej svetovej vojne, počas ktorej slúžil v Kráľovskom letectve, pôsobil ako docent starej a stredovekej angličtiny a starej islandčiny na Oxfordskej univerzite.

Je autorom máp Stredozeme v prvých vydaniach Pána Prsteňov z rokov 1954 a 1955. Po smrti svojho otca v roku 1973 sa stal správcom jeho literárnej pozostalosti. Editoval a vydal viacero jeho nevydaných diel počnúc Silmarillionom v roku 1977 a končiac Pádom Gondolinu v roku 2018. Od roku 1975 žil Christopher Tolkien so svojou manželkou Baillie vo Francúzsku.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )