Hudba fanúšikov reggae zahreje aj v zime.

Desiate pokračovanie Uprising Winter Edition, teda zimnej verzie festivalu Uprising, by skutočný fanúšikovia reggae naozaj nemali premeškať. Na pódiu Ateliéru Babylon sa totiž ako hlavné hviezdy podujatia predvedú Foreign Beggars so show, ktorú u nás už nikdy neuvidíte. Energická britská partička totiž rozhýbe Bratislavu naposledy a toto bude ich rozlúčkový koncert so slovenskými fanúšikmi.

Práve Uprising bol prvý festival, ktorý legendy britského hiphopu, grime a dubstepu priniesol na Slovensko po prvýkrát. Písal sa rok 2011 a z ohlasov po vystúpení bolo jasné, že si ich ľudia zamilovali a na ich koncert mnohí spomínajú dodnes. V sobotu 30.11. ich na Slovensku fanúšikovia uvidia naposledy.

Foreign Beggars sa po 17 rokoch koncertovania po celom svete rozhodli ukončiť kariéru a naposledy vycestovať za svojimi fanúšikmi. Počas svojho pôsobenia sa z undergroundových hiphopových interpretov vypracovali na prvotriedne a celosvetovo žiadané crossover meno. Za všetko hovorí nespočet spoluprác s menami ako Noisia, Beardyman, Dope D.O.D. či Skrillex.

Na Uprising Winter Edition 2019 nebude 30. novembra samozrejme chýbať ani reggae a dub, ktorým dostane publikum do varu obľúbený britský veterán Brother Culture. Ten je jedným z najdlhšie pôsobiacich britských reggae umelcov, ktorý svoje posolstvo šíri už vyše 36 rokov, počas ktorých ste ho párkrát mohli vidieť aj na letnom Uprisingu.

Vstupenky na zimnú edíciu festivalu Uprising už sú v predaji. Prvých 100 kusov lístkov stojí 17 eur a po ich vypredaní sa bude cena, samozrejme, zvyšovať. Viac informácií nájdeš na webe festivalu Uprising.

Najnovšie články