Foto: unsplash

Nemeckom otriasol bizarný prípad.

Pobyt v nemocnici nie je príjemnou záležitosťou. Okrem iného musí človek zniesť aj spoluležiacich pacientov. 72-ročná žena ale čelí obvineniu z pokusu o zabitie po tom, čo inej pacientke odpojila ventilátor, ktorý za ňu dýchal. Otravoval ju zvuk, ktorý prístroj vydával.

Ako informuje The Guardian, 72-ročná Nemka bola zadržaná po tom, čo pacientke, ktorá s ňou ležala v nemocničnej izbe, dvakrát vypla ventilátor, ktorý za ňu dýchal. Urobila tak vraj preto, lebo ju otravoval zvuk, ktorý ventilátor vydával a nedokázala zaspať. Obvinená bola z pokusu o zabitie.

Foto: unsplash

Napriek upozorneniu lekárov vypla ventilátor opäť

Po tom, čo okolo ôsmej večer žena vypla ventilátor prvýkrát, ju personál rázne upozornil, že to robiť nesmie. Vysvetlil jej, že pre pacientku je životné dôležitý a bez neho sa môže jej život ocitnúť v ohrození. Napriek tomu ale ešte v ten istý večer, približne o hodinu neskôr, žena vypla ventilátor opäť.

Podľa vyjadrenia polície sa stav 79-ročnej pacientky následne zhoršil, lekári ju dokonca museli oživovať. Následne musela istý čas stráviť na jednotke intenzívnej starostlivosti. Vyšetrovanie prípadu pokračuje naďalej. Zatiaľ nie je jasné, aký trest môže ženu postihnúť.

Najnovšie články