Ilustračná foto: Unsplash

Zomrela najstaršia žijúca osoba v USA, 115-ročná žena z Iowy.

Žena z amerického štátu Iowa, ktorá bola údajne najstaršou žijúcou osobou v Spojených štátoch, zomrela vo veku 115 rokov. Správu priniesla vo štvrtok tlačová agentúra AP.

Bessie Laurena Hendricksová z mesta Lake City zomrela v utorok 3. januára v opatrovateľskom domove Shady Oaks Care Center, informoval mestský pohrebný ústav. Zosnulá bude mať pohreb v sobotu. Hendricksová oslávila 115. narodeniny v opatrovateľskom domove 7. novembra a vlani ju Gerontologická výskumná skupina so sídlom v Los Angeles zaregistrovala ako najstaršiu žijúcu osobu v USA.

Prežila aj svoje deti

Narodila sa v roku 1907 v okrese Calhoun v Iowe. Počas Hendricksovej života sa potopil Titanic, vypukla prvá a druhá svetová vojna aj veľká hospodárska kríza a svet zasiahli pandémie španielskej chrípky a ochorenia COVID-19.

Bola učiteľkou v jednotriednej škole a matkou piatich detí, ako sa uvádza v matrike hlavného mesta Iowy Des Moines. Prežili ju tri z jej detí. Gerontologická výskumná skupina oznámila, že po Hendricksovej úmrtí sa najstaršou žijúcou osobou v USA stáva 114-ročná Edie Ceccarelliová z Kalifornie.

Najnovšie články