sciencechannel.com

Záhada Bermudského trojuholníka je jednou z najobľúbenejších tém nielen konšpirátorov, ale aj vedcov z najrôznejších odborov. Najnovšia teória od meteorológov sa ukazuje, že možno bude aj poslednou a skutočne pravdivou.

Bermudský trojuholník je oblasť v Atlantickom oceáne medzi Portorikom, Floridou a Bermudami. Táto oblasť je známa pre mnohé nevysvetliteľné nešťastia, ktoré zahŕňajú zmiznutia lodí a lietadiel. Príčiny týchto nešťastí nie sú dodnes celkom zrejmé. Teórií bolo doposiaľ mnoho. Pred nejakým časom to bola teória spojená s metánom. Tieto dni však prichádza ďalšia a vyzerá, že by mohla byť aj posledná. Jej najväčším dôkazom sú totiž satelitné snímky NASA, ktoré nemožno pokladať za nepravdivé.

Najnovším dôvodom záhadných nešťastí v Bermudskom trojuholníku sú údajne podivné šesťuholníkové mraky, ktoré sa v tejto oblasti objavujú a vytvárajú akési veterné „bomby“. Takéto hexagonálne oblaky našli vedci prvý raz v Severnom mori pri pobreží Veľkej Británie. Podľa satelitných snímok NASA sa však vyskytujú v hojnom počte aj v oblasti Bermudského trojuholníka.

simplecapacity.com
simplecapacity.com

Pod takýmito šesťuholníkovými mrakmi sa vytvárajú akési veterné „bomby“. Prúdenie vzduchu pod mrakmi vytvára silný vietor, ktorý dosahuje rýchlosť až 270 km/h. Takýto vietor dokáže rozbúriť oceán tak, že vytvorí vlny vysoké až 14 metrov. A práve takéto extrémne počasie má byť dôvodom častých námorných a leteckých nešťastí v oblasti Bermudského trojuholníka.

sciencechannel.com
sciencechannel.com

[youtube XrSOOD9zDTA 720 410]

Myslíte, že bude táto teória konečne finálna? Alebo ostane záhada navždy nevyriešená?

interez.sk (Lukáš M.), sciencealert.com
Príbehy
0
Komentovať (0)