Azory Foto: Unsplash

Ak si pri cestovaní potrpíte na kvalite, inšpirujte sa víťazmi tohto prestížneho ocenenia.

Cestovateľské Oscary pre rok 2022 sú rozdané. 29. ročník World Travel Awards priniesol ocenenia pre najlepšie destinácie, ale napríklad aj hotely. Pozrite sa, ako obstálo Slovensko a obľúbené európske cestovateľské miesta. 

Článok pokračuje pod videom ↓

World Travel Awards ocenil aj slovenské hotely. Najlepším pre rok 2022 sa stal Grand Hotel Kempinski High Tatras, ktorý sa nachádza na brehu Štrbského plesa. Jeho prezidentský apartmán sa zároveň stal najlepším apartmánom na Slovensku.

Nie je to prvýkrát, čo bol tento hotel ocenený, práve naopak. Celkovo má na svojom konte už osem cestovateľských Oscarov. A jeho prezidentský apartmán ďalších päť. V roku 2021 navyše uspel aj ako najlepší biznis hotel na Slovensku.

Oscary získali hotely z rôznych kútov Slovenska

V ďalších kategóriách získali uznanie aj Radisson Blu Carlton Hotel v Bratislave, ktorý získal prívlastok najlepšieho biznis hotela na Slovensku pre tento rok.

Najlepším boutique hotelom je zas Hotel Hviezdoslav, ktorý sa nachádza v Kežmarku.

V Európe bodovalo Portugalsko

Ocenené boli aj viaceré obľúbené cestovateľské destinácie, ktoré radi navštevujú aj Slováci. Za najlepšiu a vhodnú pre dobrodruhov boli vyhlásené Azorské ostrovy, ktoré sa označujú aj európskym rajom. Mnohí, ktorí ich navštívili, nedajú na krásy azorskej prírody dopustiť. Ocenenými boli aj portugalské mestá Lisabon a Porto.

Najlepšou plážovou destináciou sa stalo Algarve, teda najjužnejší región Portugalska.

Azory Foto: Unsplash

Asi mnohých neprekvapí fakt, že najlepšou európskou kultúrnou destináciou sa stalo Taliansko alebo najlepším ostrovom španielska Malorka. V oboch prípadoch ide o miesta, ktoré aj tento rok privítali množstvo Slovákov.

Za najlepším wellness hotelom stačí ísť k našim susedom

Zaujímavé ocenenie putovalo aj k nášmu susedovi. Ak obľubujete oddych vo wellness hoteloch, za tým najlepším v Európe nemusíte cestovať vôbec ďaleko, pretože sa nachádza priamo v susednom Rakúsku. Je ním Grandhotel Lienz.

Toto sú najlepšie letecké spoločnosti

Čo sa týka leteckých spoločností, najlepšou v Európe sa stala Turkish Airlines. Ocenenie si odniesla aj španielska nízkonákladovka Volotea, ktorá uspela vo svojej kategórii už druhý rok po sebe.

Kompletný prehľad víťazov cestovateľského Oscara nie iba v rámci Európy, ale aj celého sveta, si môžete pozrieť tu.

Najnovšie články