foto: 20th Century Fox

Obľúbený film, ktorý pozerá na Vianoce snáď každý, je plný rôznych zločinov. Viete si tipnúť, koľko ich tam bolo?

Keď sa povie meno Macaulay Culkin, väčšina ľudí si predstaví malého blonďatého chlapca menom Kevin, ktorý bojoval proti „Mokrým banditom“ doma a vo veľkom New Yorku. Tieto ikonické filmy sú plné rôznych zločinov a to nielen na strane samotných dvoch zločincov, ale takisto aj na strane Kevina. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pozrime sa hneď na prvú vec, ktorá bije do očí snáď každému a tou je dosť pochybné rodičovstvo. Celá rodina McCallisterovcov má skvelý plán v tom, ako prežijú celé sviatky vo Francúzsku. V celom tom zhone a balení sa zabudne na jedného dôležitého člena rodiny. Kevin tak ostáva doma sám a musí ochrániť svoj dom. Aj napriek tomu, že bol dosť prešibaný a dokázal sa obrániť, jeho rodičov to nijak neospravedlňuje.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Home alone 2 © | Official (@homealone2official),

Pokračovanie tohto filmu, ktoré je zasadené do prostredia New Yorku, vyvoláva ešte viac otázok týkajúcich sa rodičovstva McCallisterovcov a takisto aj duševného stavu malého Kevina, ktorý bol zas na chvoste rodiny a zabudlo sa na neho.

V druhom pokračovaní porušil samotný Kevin naozaj veľmi veľa rôznych zákonov. Na to, aké zločiny spravil, sa pozrel aj právnik The Secret Barrister. Ako film sledoval, postupne pripomienkoval každý jeden zločin na základe anglického a waleského práva.

Koľko zákonov stihol malý Kevin porušiť počas jedného filmu?

Medzi priestupky, kvôli ktorým by mohol ísť pred súd patrí napríklad tzv. voyeurism, čo je v preklade niečo ako „sexuálne sledovanie“. Tento priestupok urobil vtedy, keď zaznamenával svojho strýka v sprche. Hneď ďalším a veľkým priestupkom bolo aj objednanie izby v hoteli The Plaza na svojho otca, čím teda zneužil niekoho identitu pre podvod. Nesmieme zabudnúť ani na účet v hodnote viac ako 900 dolárov, ktorý v tomto hoteli urobí.

Poďme sa však pozrieť na jeho najväčší priestupok, ktorý, ak sa naň pozrieme z trochu iného pohľadu ako doteraz, je doslova sadistická hra Kevina s dvomi „banditmi“. Ten ich totižto volá k opustenej budove, kde ich mučí.

A aký je Kevinov verdikt podľa právnika The Secret Barrister? „Kvôli dvom pokusom o úmyselné ublíženie na zdraví, by Kevin so skutočnosťou, že ešte nie je plnoletý a bol ohrozený dvomi šialencami, získal približne osem rokov vo väzení. Aj napriek jeho nízkemu veku by bol totižto považovaný za nebezpečného.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Home alone 2 © | Official (@homealone2official),

Od Kevina sa presuňme k dvom banditom, ktorí by na tom boli ešte horšie. Ich prvým priestupkom bolo hneď to, že ušli z väzenia. Podľa právnika je to priestupok, ktorý sa trestá doživotím. Lenže, oni sa rozhodli ešte zabiť Kevina.

„Pre sprisahanie zavraždiť dieťa, no ešte predtým ho uniesť so sadistickým zámerom, by dostali obaja trest minimálne 30 rokov vo väzení. Mohlo by to však byť aj doživotie.“ 

Medzi posledných ľudí, na ktorých sa zameral The Secret Barrister, sú mama a otec, koreň celého tohto problému. Už po prvom zabudnutí na Kevina by mohli jeho rodičia, Kate a Peter McCallisterovci, dostať jeden rok vo väzení podľa nového usmernenia Child Cruelty Guidelines. Lenže tu to nekončí. V pokračovaní sú pán a pani McCallisterovci ešte viac nepozorní a dalo by sa povedať, že výchova Kevina je naozaj veľmi zanedbávaná. Kevin je síce tento raz na letisku s nimi, no je posadený do úplne iného lietadla. Za druhý rok zanedbávania by rodičia mohli dostať až 10 rokov za mrežami.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Home alone 2 © | Official (@homealone2official),

Na konci The Secret Barrister dodáva: „Za zlú starostlivosť môžu rodičia dostať trest minimálne osem mesiacov za mrežami. Vzhľadom na to, že ich dieťa by mohlo byť brutálne zabité nemusí byť takýto verdikt vôbec prekvapivý.“

Pri najbližšom sledovaní jedného alebo druhého filmu tak môžete sami posúdiť, či sú podľa vás tieto verdikty spravodlivé.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články