Foto: Profimedia / SITA/AP

Ako vyzeral vzťah medzi dvojicou, ktorý prerástol zo zamilovanosti do najsledovanejšieho súdneho procesu uplynulých týždňov?

V tejto chvíli svet čaká na vynesenie rozsudku v prípade ostro sledovaného súdneho procesu medzi bývalými partnermi Amber Heard a Johnnym Deppom. Kým sa tak stane, pripomeňme si, ako vyzerali začiatky ich vzťahu a manželstvo, ktoré skončilo náhle a obrovským škandálom. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V článku sa dozviete aj:

  • Aké boli predchádzajúce vzťahy Johnnyho Deppa a Amber Heard?
  • Kedy sa spoznali?
  • Prečo museli svoj vzťah najprv držať v tajnosti?
  • Ako opísala ich zamilovanie sa Amber?
  • Aké obvinenie prišlo so žiadosťou o rozvod?

Depp a jeho vzťahy s úspešnými ženami

Johnny Depp je známy na hereckej scéne už nejaký čas, za ktorý vystriedal viacero partneriek. Napríklad v roku 1989 sa zamiloval do herečky Winony Rider. V období ich spoločného chodenia si dal vytetovať na rameno „Winona Forever“. Po rozchode si tento text zmenil na “ Wino Forever„, uvádza Page Six. Práve s týmto tetovaním sa spája začiatok jednej z hádok medzi Deppom a Heard, ktorá bola v uplynulých týždňoch spomenutá pred súdom.

V roku 1994 sa dal Depp dokopy so supermodelkou Kate Moss. Ich vzťah stroskotal po štyroch rokoch a Moss neznášala rozchod najľahšie. V súčasnosti by mala byť dvojica v priateľskom vzťahu, o čom svedčí, že Moss prehovorila aj pred súdom a vyvrátila fámu o tom, že ju Depp zhodil zo schodov, čo Amber s istotou tvrdila.

Ďalšou partnerkou Deppa sa stala Vanessa Paradis, s ktorou tvorili pár dlhých 14 rokov. V roku 1994 sa im narodila dcéra Lily-Rose a o 3 roky neskôr syn John Christopher.

Na fotografii Kate Moss Foto: SITA/AP

Amber a kontroverzia s jej bývalou priateľkou

Heard bola od roku 2008 vo vzťahu s fotografkou Tasyou van Ree. Ako informoval Page Six, už o rok neskôr bola Amber zatknutá kvôli údajnému útoku, ktorý sa mal odohrať na letisku. Amber pri ňom mala fyzicky napadnúť svoju partnerku.

Tasya sa ale neskôr vyjadrila, že išlo iba o nedorozumenie a vlastne bol tento „útok“ verejnosťou aj prítomnými svedkami „mylne interpretovaný“.

Spojil ich film

Amber a Johnny sa prvýkrát stretli v roku 2009 pri natáčaní snímky Rumový denník (The Rum Diary). Depp v nej stvárnil hlavnú úlohu novinára, ktorý nastupuje na nové pracovné miesto v krachujúcom denníku. Popritom, ako sa snaží písať o korupcii, svoj život utápa v alkohole a ďalších návykových látkach.

Jeho partnerku vo filme stvárnila práve Amber, ale nemali to jednoduché. Bola totiž zasnúbená s iným, no hrdina stvárnený Deppom ju okamžite uchvátil.

Foto: Profimedia

Najprv svoj vzťah držali v tajnosti

O tom, že dvojica tvorí pár aj v reálnom živote sa začalo hovoriť v roku 2011. Insider uvádza oficiálne vyjadrenie Amber, podľa ktorého začali spolu chodiť koncom tohto roka až začiatkom ďalšieho. V tom období obaja ukončili vzťahy so svojimi predchádzajúcimi partnerkami.

O začiatkoch ich vzťahu a o tom, ako sa Amber do Deppa zamilovala, sa rozhovorila aj teraz pred súdom, uvádza The Mirror. Opísala, že v jeho blízkosti pociťovala absolútnu mágiu. „Keď som bola v jeho blízkosti, cítila som sa ako najkrajší človek na svete.“ Pokračovala tým, že spočiatku držali svoj vzťah v tajnosti, práve kvôli vzťahom, ktoré obaja viedli.

Prvý intímny fyzický kontakt medzi nimi nastal v hotelovej izbe, kam ju Depp pozval pod zámienkou stretnutia s producentom. Napokon tam bol iba on a v ten moment pri červenom víne sa do seba zamilovali.

Depp zas opísal Amber ako milujúcu, bystrú, milú a vtipnú ženu, s ktorou mali veľa spoločného. „Zdalo sa mi, že je v istom zmysle dokonalým partnerom,“ cituje slová Deppa Page Six.

Foto: Profimedia

Manželstvo, ktoré nemalo dlhé trvanie

Začiatkom roku 2014 médiami prebehla správa, ktorá hovorila, že sa Johnny Depp a Amber Heard zasnúbili, priniesol ju napríklad magazín People. Informácia vyšla najavo vďaka prsteňu, ktorý bol spozorovaný na ruke Amber. Hovorilo sa aj o tom, že Amber má dobrý vzťah s Deppovými deťmi. O rok neskôr sa konala ich svadba. Page Six hovorí aj o údajnom žartíku, ktorý mal Depp vysloviť hneď po svadbe. Vraj z jeho úst vyšli slová, v ktorých hovoril, že teraz už môže Amber udrieť a nikto s tým nič nespraví.

Ich manželstvo nemalo dlhé trvanie a s jeho koncom prišli prvé obvinenia z domáceho násilia. V roku 2016 Amber požiadala o rozvod a obvinila Deppa z fyzického týrania. Podarilo sa jej vybaviť aj súdny zákaz priblíženia.

Údajný útok, po ktorom polícia nič nenašla

Iba niekoľko dní predtým sa mal odohrať incident, pri ktorom do nej Depp údajne hodil mobilný telefón a spôsobil jej poranenia na tvári. Na miesto bola privolaná aj polícia, ktorá ale nezaznamenala žiadne dôkazy o tom, že sa útok odohral a Amber nechcela podať trestné oznámenie.

V roku 2018 uverejnila článok v americkom denníku The Washington Post a postavila sa v ňom do role obete domáceho násilia. Aj keď priamo nespomenula meno Johnny Depp, verejnosť si ho s ním spojila a mal dopad aj na hercovu hviezdnu kariéru. Od tohto bodu v podstate začínal aktuálny súdny proces.

Foto: SITA/AP

Zo zamilovaného páru najsledovanejší súdny proces súčasnosti

Depp podal žalobu na Amber za ohováranie vo výške 50 miliónov dolárov. Amber následne podala protižalobu vo výške 100 miliónov dolárov. Dôvodom bolo spochybnenie jej tvrdení spojených aj s údajným sexuálnym násilím, ktorého obeťou sa mala stať.

V hre ale nie sú iba peniaze, ale aj povesť a poškvrnená kariéra oboch zo zúčastnených strán. To, ako súd dopadne, by sme sa mohli dozvedieť už v najbližších dňoch.