Ilustračné foto: Pixabay

Memorial Day je sviatok, pri ktorom si Američania pripomínajú pamiatku vojakov, ktorí padli v boji.

Dobrovoľníci z organizácie Virginia Beach Public Works sa v pondelok nad ránom zhrnuli na pláži Chic’s Beach, ktorá leží v americkom štáte Virginia. Dobrovoľníci čistili pozostatky, ktoré tu po seba zanechali návštevníci udalosti Flotopia. Ide o každoročnú udalosť, ktorá sa odohráva počas Memorial Day. Tisíce ľudí sa zhromažďujú na pláži a plavia sa na malých člnoch, aby si uctili pamiatku padlých vojakov.

Jeden z obyvateľov pláže opísal udalosti z víkendu pre 13News Now ako absolútne šialenstvo. „Kvôli davu sa ani poriadne nedalo povedať, kde pláži končí a kde začína.“ Neporiadok, ktorí tu títo ľudia zanechali však stál iba na deviatich dobrovoľníkoch, ktorí sa pustili do upratovania. Tí vyzbierali 10 ton odpadu čo je desaťnásobne viac ako je bežný priemer po víkende, ktorí na pláži strávia turisti.

Na pláži sa našli obaly od jedla, plechovky či dokonca uteráky. Scéna, ktorá sa dobrovoľníkom naskytla pripomínala skôr následky tornáda, než Memorial Day. „Bol som veľmi sklamaný, keď som sa prebudil a videl som zábery odpadu, ktorý zaplavil náš krásny záliv po nedeľňajších oslavách,“ píše Michael F. Berlucchi, mestský radca Virginia Beach na Twitteri.

Väčšina obyvateľov prejavila veľké znepokojenie nad extrémnym znečistením miestnej pláže, pričom niekoľko z nich navrhlo, aby sa o rok konalo podujatie radšej na skládke.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )