Zábery z filmov Tiché miesto: Časť II a Pieces of a Woman Foto: MovieStillsDB

Nájdete ich na obľúbených streamovacích službách aj aktuálne v kinách.

Po rebríčku najlepších seriálov zo streamovacích služieb prvej polovici tohto roka prinášame výber najlepších filmov, ktoré sme mali možno v uplynulých mesiacoch vidieť, nie len na obrazovkách, ale aj na striebornom plátne. Ak hľadáte tipy na kvalitné filmy, tieto si určite nenechajte ujsť. 

Drámy odkazujúce na dôležité spoločenské témy, filmy prechádzajú z jedného žánru do druhého aj skutočné príbehy. To všetko nájdete v najlepších filmoch prvej polovice roka 2021.

Tiché miesto: Časť II / A Quiet Place: Part II

ČSFD: 80 %

IMDb: 7,8/10

Veľmi nás teší, že môžeme tento rebríček začať aktuálnou novinkou, ktorú hrajú v konečne otvorených kinách. Pokračovanie obľúbeného filmu Tiché miesto môže pritiahnuť divákov späť do sál a ak ste doteraz váhali, či stojí za to ho vidieť, môžeme povedať, že áno.

Svedčia o tom aj divácke hodnotenia, podľa ktorých je dvojka dokonca lepšia ako prvá časť. Vraciame sa v nej späť na našu planétu spustošenú návštevníkmi, ktorí zlikvidovali všetko, čo vydávalo zvuk. Podarilo sa prežiť iba tým ľuďom, ktorí sa naučili žiť v úplnom tichu. To je príbeh aj ústrednej rodiny, ktorá ak chce prežiť aj naďalej, musí nájsť pomoc niekde vonku, mimo svojho domova.

Pieces of a Woman

ČSFD: 72 %

IMDb: 7,1/10

Komorná maďarská dráma, ktorá rozseká všetky vaše emócie na drobné kúsky. Presne taká je snímka Pieces of a Woman. Začína dlhou 30 minútovou sekvenciou domáceho pôrodu, ktorý končí tragicky.

A čo teraz? Ako sa s tým má naučiť hlavná hrdinka žiť? A ako táto udalosť ovplyvní jej vzťah s manželom? Snímku odporúčame vzhľadom na tému a úvodné explicitné scény iba divákom so silnými povahami, ktorí si trúfnu emočne zvládnuť toto poriadne sústo.

Herečka Vanessa Kirby bola za svoju rolu nominovaná na Oscara a množstvo ďalších prestížnych filmových ocenení po celom svete.

Ako v bavlnke / I Care a Lot

ČSFD: 69 %

IMDb: 6,3/10

Snímka otvárajúca témy sociálnej starostlivosti o tých najzraniteľnejších. Nenechajte sa oklamať prvým možným dojmom. Ako v bavlnke nie je drámou v európskom slova zmysle. Prináša totiž množstvo prekvapení pre milovníkov žánroviek.

Hlavná hrdinka v prevedení herečky Rosamunde Pike pracuje ako sociálna zástupkyňa. Nekoná tak z dobrých úmyslov, chce iba jediné – získať od ľudí nachádzajúcich sa pred sklonkom života všetok ich majetok.

Keď natrafí na istú starú dámu, všetko sa to skomplikuje a z filmu sa stáva kriminálka založená na hre o prežitie. Napriek tomu, že snímka nezískala najpozitívnejšie divácke hodnotenia, ide o výrazný počin z dielne Netflixu, ktorý my určite odporúčame ako dobrú oddychovku.

Palmer

ČSFD: 73 %

IMDb: 7,3/10

Streamovacia služba Apple TV+ nastavila latku vo svojej filmovej aj seriálovej tvorbe poriadne vysoko. Preto v našom rebríčku nesmie ich tvorba chýbať.

Eddie Palmer sa po rokoch vracia z väzenia a chce začať žiť znova plnohodnotný život. Podarí sa mu nadviazať puto s malým chlapom z problémovej rodiny, čo sa pre mnohých ukáže ako problém, vzhľadom na Eddieho minulosť.

Hlavného hrdinu výborne stvárňuje spevák a herec Justin Timberlake a Palmer je celkovo veľmi príjemným filmovým prekvapením prvej polovice tohto roka.

Liga spravodlivosti Zacka Snydera / Zack Snyder’s Justice League

ČSFD: 74 %

IMDb: 8,1/10

Streamovacia služba HBO GO uviedla lahôdku zo sveta obľúbených superhrdinov v skutočne uspokojivej dĺžke 242 minút. V hlavných úlohách s hviezdnym obsadením nechýbajú Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jason Momoa či Willem Dafoe.

Liga superhrdinov má po smrti Supermana za úlohu zachrániť svet pred blížiacou sa hrozbou, čo je napokon náročnejšie, než sa im možno spočiatku zdalo. Spoja svoje sily a divákom prinášajú poriadny zážitok.

Vykopávky / The Dig

ČSFD: 74 %

IMDb: 7,1/10

Snímka opisuje nález známeho pohrebného miesta v Sutton Hoo a v čase svojho uvedenia patrila na Netflixe medzi najsledovanejšie. V hlavných úlohách sledujeme archeológa Basila Browna, ktorý je najatý, aby preskúmal pozemok Edith Pretty.

Ústrednú hereckú dvojicu stvárnili Ralph Fiennes a Carey Mulligan. Vykopávky sú silnou drámou nakrútenou podľa skutočných udalostí z obdobia začiatku vojny. Upozorňujeme, že vás prinúti premýšľať a prehodnocovať niektoré veci vo vašich životoch.

Cherry

ČSFD: 71 %

IMDb: 6,6/10

Tom Holland vo filme, ktorý je mixom žánrov, pri ktorom sa nebudete ani na chvíľu nudiť. Zo začiatku totiž sledujete riešenie osobných vzťahov, tie vystrieda vojna v Iraku a následne hľadá hrdina riešenie svojich posttraumatických stavov v drogách a krádežiach.

Snímka prechádza z jednej línie do druhej veľmi plynule a zanecháva v divákovi množstvo emócií. Vychádza z čiastočne autobiografickej knihy Nica Walkera.

Malcolm a Marie / Malcolm & Marie

ČSFD: 66 %

IMDb: 6,7/10

Vzťahová konverzačka určená skôr pre užšie publikum, než pre širšiu cieľovku Netflixu. V hlavných úlohách hviezdia Zendaya a John David Washington ako manželská dvojica s množstvom trápenia a bohatou minulosťou.

Čiernobiela vizuálne neskutočne pútavá snímka je založená výlučne na dialógu manželov, ktorí sa vracajú domov po premiére filmu a začnú si vyčítať nevypovedané veci. Ako to však v takýchto situáciách býva aj v skutočnosti, ani jeden nemôže byť víťazom a napokon prehrávajú obaja.

Aj keď sa môže zdať, že sa vo filme absolútne nič nedeje, je to úplne naopak. Malcolm a Marie sú plní emócií, ktoré ich zvnútra zožierajú. A ak sa divák dokáže naladiť na ich rovnakú vlnu, čaká na neho zážitok.

Cruella

ČSFD: 76 %

IMDb: 7,4/10

Oscarová herečka Emma Stone v úlohe Estelle, z ktorej sa stane štýlová Cruella de Vil. Príbeh je zasadený do obdobia londýnskej punkrockovej revolúcie 70. rokov a preto keď hovoríme štýlová, myslíme to skutočne vážne.

Podarí sa jej  získať priazeň módnej legendy, barónky von Hellmann, tento vzťah však pomôže stvoriť skutočnú záškodníčku. Postavu barónky stvárňuje herečka Emma Thompson a ak hľadáte niečo vizuálne zaujímavé a oddychové, Cruella je výbornou voľbou.

0
Uložiť článok
Komentovať