Foto: Morrisons

Doma ani vo svete sa plastový problém neberie na ľahkú váhu.

Je naozaj skvelé počuť, koľko opatrení proti jednorazovým plastom sa robí po celom svete. Netreba však zaspať na vavrínoch, pretože toto je doba, kedy by sme sa nemali zastavovať. Každý pokrok a každý jednotlivec je kľúčový pre udržateľnú budúcnosť. Britská sieť supermarketov Morrisons túto situáciu chápe a robí krok správnym smerom.

V Morrisons totiž v súčasnosti nájdete bezplastové zóny, kde môžete nakúpiť ovocie a zeleninu. Zákazníci si budú môcť vybrať zo 127 druhov ovocia a zeleniny, ktoré si zo supermarketu budú môcť odniesť buď bez obalu alebo v papierových vreckách. Morrisons sľubuje, že týmto spôsobom dokáže ušetriť tri tony plastového odpadu každý týždeň. V prepočte na obdobie jedného roka, ušetrí supermarket 156 ton.

Úspešná kampaň

Zavedeniu tohto riešenia predchádzalo úspešné testovanie v mestách Skipton, Guiseley a St Ives. Na týchto pobočkách si zákazníci až v 40% prípadov radšej zakúpili ovocie a zeleninu bez obalu, než v plastovom obale.V zónach bez plastu si budú môcť zákazníci kúpiť tradičné produkty, ako mrkva, jablká, cibuľa, pomaranče, zemiaky, paradajky a karfiol. Na výber však budú mať aj z menej zvyčajné produkty.

Unsplash

Až 60 pobočiek supermarketov Morissons dostane tento rok bez plastové zóny. Zbytok pobočiek dostane tieto zóny v ďalšom roku. Okrem tohto kroku, prisľúbila sieť supermarketov aj to, že všetky vlastné produkty bude do roku 2025 baliť do recyklovateľných alebo kompostovateľných obalov. Zákazníci v Británii sa často sťažovali, že nechcú vidieť, ako bezproblémové jedlo putuje do koša, a tak Morrisons v decembri spustilo kampaň v rámci, ktorej si len za 1 libru môžete kúpiť škatuľu s kilogramom ovocia a zeleniny, ktorých dátum spotreby je na spadnutie.

ladbible.com, morrisons-corporate.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )