Ilustračné foto: Flickr.com/RudiRiet / Unsplash

Na kongrese padli prídavné mená ako časté, nevysvetliteľné, no skutočné. Spomenula sa aj možná hrozba.

V utorok sa konal dlho očakávaný kongres, na ktorom boli predstavitelia tajných spravodajských služieb Pentagónu prvýkrát verejne vypočúvaní po viac ako 50 rokoch. Témou boli hlásenia o pozorovaniach neidentifikovateľných vzdušných objektov aj s nahrávkami údajných pozorovaní, informuje Unilad.

Ako uvádza CBS News, v Snemovni reprezentantov Spojených štátov sa 17. mája konalo prvé verejné kongresové vypočutie svojho druhu za viac ako polstoročie. Hovorilo sa na ňom o tom, že hlásenia o pozorovaní UFO nie sú ani zďaleka výnimočné, práve naopak, objavujú sa pravidelne a často, píše Unilad.

Pentagón Ilustračné foto: Flickr.com/RudiRiet

Od roku 2000 sú vraj bežné

Podľa slov predstaviteľa amerického námorníctva sú pozorovania takýchto objektov na vojenských obvodoch bežné od začiatku tohto storočia. Ako vysvetlil Unilad, sú označované pojmom Unidentified Aerial Phenomena (UAP), ktorý sa vzťahuje na pozorovanie neidentifikovateľných vzdušných javov.

Člen snemovne reprezentantov USA André Carson prezradil, že podľa neho môžu predstavovať potencionálnu hrozbu pre národnú bezpečnosť a vyjadril sa, že tak s nimi treba aj zaobchádzať.

Na fotografii André Carson Foto: Flickr.com/HouseDemocrats

Tvrdí, že je nutné zmierniť hrozby, ktoré môžu predstavovať

Dodal, že stigma z UAP príliš dlho bránila spravodajským službám pri ich analýze, pretože sa piloti báli podať takého hlásenia kvôli tomu, aby sa im okolie náhodou nesmialo. „Dnes už vieme, že aj keď sú nevysvetliteľné, sú skutočné. Preto ich treba vyšetriť a zmierniť akékoľvek hrozby, ktoré môžu predstavovať,“ cituje jeho slová CBS News.

Pred kongresom boli premietané dve videá s údajnými pozorovaniami UFO. Padlo aj vyhlásenie, podľa ktorého americká armáda v súčasnosti vyšetruje viac ako 400 hlásení o nevysvetliteľných pozorovaniach takýchto objektov.

Nevedia ich vysvetliť

V minuloročnej správe zverejnenej americkou vládnou agentúrou a Pentagónom sa uvádzalo, že sa nenašli žiadne dôkazy o tom, že ide o objekty mimozemského pôvodu, ale drvivá väčšina z nich zostala nevysvetlená.

Presnejšie, identifikovať sa im podarilo iba jeden zo 144 hlásení pozorovaných v rokoch 2004 až 2021. V tom jednom prípade išlo o nafukujúci sa balón veľkých rozmerov, a teda žiadne UFO.

Najnovšie články