Foto: Profimedia

Odpadky sú pretrvávajúcim problémom nielen vo väčší mestách.

Každá krajina sa s nadmerným množstvom odpadu v mestách vyrovnáva inak. Niektoré sľubujú za vyzbierané odpadky odmenu, iné sa spoliehajú na to, že ľudia jednoducho nechcú žiť v neporiadku. Švédsko však pristúpilo k naozaj nezvyčajnému kroku. V meste Malmö rozmiestnilo „erotické“ smetné nádoby.

Článok pokračuje pod videom ↓

Švédske mesto Malmö sa snaží zbaviť ulice odpadkov skutočne bizarným spôsobom. Ako píše portál CNN, po vhodení odpadkov sa z koša ozvú pikantné zvukové nahrávky. Úrady dúfajú, že takýmto krokom prinútia ľudí k tomu, aby smetie nehádzali na zem, ale do odpadkových košov. Mesto zatiaľ namontovalo dve takéto nádoby.

Och, áno, presne tam!“

Po vhodení odpadkov sa z nich ozve zvodný ženský hlas. “Och, áno, presne tam!“ alebo „Vráť sa skoro a urob to znova,“ počuť na moste Davidshallsbron. Koše sú naprogramované tak, aby sa niekoľko zvukových nahrávok obmieňalo.

Aj keď ide o zvláštnu taktiku, odpadkové koše vydávajúce zvuky sa v treťom najväčšom švédskom meste neobjavili prvýkrát. Ako informuje portál Expressen, v roku 2017 mesto zakúpilo 18 hovoriacich košov, dnes sú však funkčné už len dva z nich. Počas pandémie koronavírusu koše ďakovali ľuďom za to, že dodržiavajú protipandemické opatrenia. Časom však bolo nutné prísť s novým nápadom.

Malmö je už roky pionierom, čo sa ekológie týka. Novinka v podobe takýchto odpadkových košov teda mnohých príliš neprekvapila.

0
Uložiť článok
Komentovať