Reprofoto: Twitter.com (@LeBarbologue)

Počas lúpeže nikto neutrpel zranenia a zatiaľ nebol zverejnený predbežný odhad spôsobených škôd.

Skupina ozbrojených lúpežníkov vo štvrtok za bieleho dňa vykradla butik s hodinkami a šperkami francúzskeho módneho domu Chanel, ktorý sa nachádza blízko námestia Place Vendôme v parížskom 1. obvode. Počas lúpeže nikto neutrpel zranenia a zatiaľ nebol zverejnený predbežný odhad spôsobených škôd. Informovala o tom miestna polícia. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Podľa polície mal najmenej jeden zo štyroch maskovaných útočníkov útočnú pušku, no svedkovia tvrdia, že strelné zbrane mali aj ostatní lupiči.

Páchatelia z miesta činu unikli na dvoch motocykloch, čo sa podarilo nakrútiť náhodnému okoloidúcemu. Tento videozáznam sa následne začal šíriť na sociálnych sieťach.

Svedkyňa lúpeže Anastasia Martinová, ktorá pracuje v obchode s oblečením oproti prepadnutému butiku, si okolo 14.30 h SELČ všimla „muža s kalašnikovom na motorke“. Dodala, že o dve minúty z obchodu vyšli ďalší ozbrojení muži s veľkými čiernymi taškami.

Celá lúpež netrvala viac ako desať minút

Podľa ďalšieho svedka celá lúpež netrvala viac ako desať minút, pričom podľa neho nešlo o profesionálnych lupičov.

Foto: SITA/AP

Vykradnutý obchod sa nachádza na ulici Rue de La Paix blízko námestia Place Vendôme, ktoré je známe vysokou koncentráciou luxusných butikov s klenotmi.

Francúzsky módny dom Chanel založila v roku 1910 Coco Chanel. Ide o jednu z najrenomovanejších francúzskych značiek, špecializuje sa na módu haute couture i konfekciu, parfumy, doplnky a iný luxusný tovar.

Najnovšie články