Foto: MovieStillsDB

Zaklínač Geral prichádza!

Len prednedávnom sme vás na našom webe informovali tom, že fanúšikom sa zrejme podarilo rozlúsknuť dlho utajovaný dátum premiéry nového sľubného fantasy hitu. Tým sa má podľa predpovedí (azda všetkých) stať adaptácia popkultúrneho artiklu poľského autora Andrzeja Sapkowskiho s názvom Zaklínač (The Witcher). Medzičaom ale Netflix zverejnil plnohodnotný trailer a spolu s ním aj oficiálny dátum premiéry. A keďže sa tento magický dátum blíži, vynárajú sa aj prvé zákulisné informácie o tom, ako bude fantasy novinka vyzerať.

Prvej osemdielnej série sa teda napokon dočkáme 20. decembra 2019 a o tom, že sa máme naozaj na čo tešiť, svedčí nielen trailer, ale aj slová tvorcovského tímu, ktorý seriál pre streamovaciu službu Netflix vyrábal.

Viac horor ako fantasy

Ak niekto očakáva iba fantasy, bude zrejme sklamaný. Ako totiž najnovší rozhovor v magazíne SFX  s Julianom Parrym, majstrom špeciálnych efektov pre seriálového Zaklínča prezradil, bude to viac hororový zážitok ako fantastický. Samozrejme, ani druhý prívlastok mu nebude cudzí, no diváci by sa mali pripraviť predovšetkým na litre tečúcej krvi a aj desivé scény.

„Môžem definitívne potvrdiť, že smerujeme viac k hororu než k fantasy,“ prezradil v nedávnom rozhovore podľa portálu LAD Bible Parry. Netreba sa ale báť, Zaklínač bude predlohe žánrovo verný, no fantastika bude skôr hororovejšieho rázu a chýbať nebudú scény plné brutality.

Toto ale fanúšikov verných predlohe vôbec neznepokojuje, práve naopak. Upozornenie má byť skôr výstrahou pre rodičov, ktorí si mysleli, že Zaklínač bude prevažne rodinnou záležitosťou.

Príbeh na 7 sérií

Zaklínač je novodobým popkultúrnym fenoménom poľského autora Andrzeja Szapkowskiho. Sedemdielna séria plná fantasy poviedok prerazila vo viacerých kútoch sveta a bola inšpiráciou aj pre úspešnú počítačovú hru rovnakého mena.

Henry Cavil ako zaklínač Geralt. Foto: MovieStillsDB

O jeho seriálové spracovanie sa postarala scenáristka Lauren S. Hissrich. Tá je zároveň aj producentkou seriálu, ktorý v predvianočnom období uvedie na svojej platforme streamovacia služba Netflix. Ako Hissrich dávnejšie uviedla, verí, že seriálový Zaklínač sa divákom bude páčiť a nájde si cestu aj k ďalším fanúšikom. Príbeh má rozpracovaný až do siedmich sérií.

Hlavnú úlohu v pripravovanom seriáli si zahrá niekdajší predstaviteľ Supermana, herec Henri Cavill (Man of Steel). Neopomenuteľným lákadlom je tiež fakt, že produkcia seriálu prebiehala aj v blízkosti Slovenska a choreografom akčných a bojových scén je známy slovenský kaskadér Vladimír Furdík (Game of Thrones).

LAD Bible, The Winter Is Coming
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )