Foto: moviestillsdb.com

To, že Game of Thrones skončilo, vás mohlo zarmútiť hneď z niekoľkých dôvodov.

Ani jeden z nich by však nemal byť natoľko silný, aby vám tento článok nezdvihol náladu. Či už ste nespokojní pretože sa udalosti nevyvinuli celkom priaznivo, pretože sa vám zdá, že to scenáristi pokašlali alebo jednoducho preto, že to bola skvelá jazda, ktorá už viac epizód nedostane, máme dobré správy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nech je pre vás ktorýkoľvek z dôvodov ten pravý, stále netreba vešať hlavu. Game of Thrones sa síce skončilo, no už len svojou samotnou existenciou nastavilo nový televízny trend, ktorý sa budú snažiť konkurenti napodobniť. Netflix aj Amazon si myslia, že majú svoje nadchádzajúce Game of Thrones. My sa preto dnes pozrieme na niekoľko fantazíjnych seriálov s veľkým rozpočtom, ktoré by vám mohli kompenzovať koniec Game of Thrones.

The Lord of The Rings

Zrejme najväčšou udalosťou spomedzi všetkých nadchádzajúcich seriálov, ktoré budeme menovať, je práve seriálová verzia Pána Prsteňov. Tú pripravuje Amazon, ktorý do seriálu investuje obrovské peniaze, čím sa seriál stáva najdrahšou televíznou záležitosťou všetkých čias a mal by svojím rozpočtom dokonca predbehnúť aj odvysielané Game of Thrones. Tešiť sa môžeme na päť sérii, ktoré pokryjú Aragornov príbeh a medzi nimi napríklad aj založenie Mordoru. Aj vďaka tomuto seriálu sa J. R. R. Tolkien, autor kníh Pán Prsteňov a Hobit, stal jednou z najlepšie platených zosnulých celebrít.

The Witcher

Svoju seriálovú podobu dostane aj tak ikonické dielo akým je Zaklínač Andrzeja Sapkowskeho. Príbehy o Geraltovi z Rivie sú nesmierne populárne nielen na domácej pôde, ale aj v zbytku Európy a dokonca aj v Spojených štátoch. Séria videohier, ktoré sledujú Zaklínačove príbehy je veľmi obľúbená medzi čitateľmi aj medzi hráčmi. O produkciu seriálu sa postará Netflix a v úlohe Gerlata uvidíme Supermana režiséra Zacka Snydera, Henryho Cavilla. Podľa magazínu Variety by sme sa premiéry seriálu mali dočkať už koncom tohto roka.

Conan

Ďalší epický fantasy seriál, ktorý nachádza pôvod svojho príbehu vo veľkolepej literatúre je Conan spisovateľa Roberat E. Howarda. O pilotný diel seriálu sa postará režisér Miguel Sapochnik, ktorý má na svedomí ikonické epizódy Game of Thrones, ako napríklad Battle of the Bastards či The Long Night. Barbar Conan je dnes už klasické dielo, ktoré bolo v čase svojho vydanie skutočne nadčasové. Rozpráva príbehy z bájnych čias, kedy ešte Atlantída nebola zaplavená vodou a je plná monštier, mágie a legendárnych mečov. Znovu predstavenie tohto klasického príbehu mladšiemu publiku by teda mohlo byť skutočne zaujímavé.

The Chronicles of Narnia

Aktuálnej dobe, kedy môžeme v seriáloch vidieť hollywoodskych hercov a vysoké rozpočty, sa hovorí Quality TV. Jej vplyvu sa nevyhlo ani ďalšie z klasických diel, ktorým sú Kroniky Narnie. Nie je to tak dávno, čo bol svetu vo filmovej podobe predstavený Lev, čarodejnica a šatník, avšak mnoho fanúšikov malo k tomuto spracovaniu výhrady. Vytvoriť teda takýto seriálu, ktorý bude skutočne podľa predstáv divákov, bude poriadna výzva. Previesť knihy C.S. Lewisa do seriálovej podoby by však pre Netflix nemalo byť nič, s čím si nebude vedieť poradiť. Podľa Rotten Tomatoes má už Netflix práva na seriálové aj na filmové spracovanie tohto diela.

His Dark Materials

Podobne obľúbeným literárnym dielom sú aj Temné hmoty spisovateľa Philipa Pullmana. Táto fantastická trilógia sa mohla veľmi ľahko vyhnúť pozornosti mladšieho slovenského čitateľa. Ak je to skutočne tak, mali by ste to určite napraviť, keďže Pullman vytvoril skutočne unikátny, pútavý a pohlcujúci vesmír, ktorý si určite zamilujete. Prvá z trilógie jeho kníh dokonca dostala aj filmové spracovanie s rovnomenným názvom, Zlatý kompas. Na vývoji seriálu v súčasnosti spolupracuje BBC s televíziou HBO.

Good Omens

Úspešný a talentovaný spisovateľ Neil Gaiman sa na svojom blogu pred pár dňami pochválil, že v januári dokončil spracovanie jeho knihy Good Omens do seriálovej podoby. Seriál vyjde pod značkou Amazonu a bude sledovať anjela Gabriela, ktorého si zahral Jon Hamm, Benedicta Cumberbatcha v úlohe Satana a Frances McDormand ako Boha. Na knižnej predlohe sa podieľal aj Terry Pratchet a Gaiman na vývoji seriálu pôsobil ako výkonný producent, čo znamená, že sa máme na čo tešiť. Kým bude seriál Good Omens debutovať na Amazone a vysielať na BBC, môžete si skrátiť čakanie ďalším seriálom, ktorý vznikol na motívy Gaimanovho románu, American Gods.

Star Wars

Dva rôzne seriály s veľkým rozpočtom by mala dostať aj legenda menom Star Wars. O ich produkciu sa postará Disney so svojou streamingovou službou Disney+, ktorú sa chystá spustiť v novembri tohto roku. Vďaka faktu, že Disney vlastní Lucas Film, si môže dovoliť veľmi kvalitne obohatiť svoju originálnu tvorbu. Dva seriály z tohto univerza by rozhodne mali odviesť slušnú robotu. Doposiaľ o nich vieme len toľko, že sú vo vývoji a jeden z nich by nám mal rozpovedať viac o Boba Fettovi.

Game of Thrones spin-offy

Okrem rôznych pútavých projektov, pripravuje HBO aj niekoľko spin offov k seriálu Game of Thrones. Aj preto nemusíte mať hlavu v smútku. Seriál a jeho hrdinovia síce skončili, no univerzum ďalej prežíva aj v rukách televízie a preto je jasné, že nadšenie zo strany fanúšikov nemusí opadať. Pôvodne HBO schválilo 5 rôznych námetov na spin-off k seriálu. Zelenú už dalo jednému seriálu, ktorého pracovný názov znie Bloodmoon a do hlavnej úlohy by mal obsadiť Naomi Watts. Okrem toho však HBO už schválilo aj ďalšie dva podobné projekty, o ktorých však v súčasnom štádiu neexistuje veľa informácii.

Uložiť článok

Najnovšie články