Foto: TASR/AP

Celkom 9444 zdravotníckych pracovníkov je v Španielsku nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, čo je najvyšší počet zo všetkých krajín postihnutých pandémiou.

Zdravotnícki pracovníci predstavujú takmer 15 percent všetkých prípadov nákazy v Španielsku. Oznámil to koordinátor ministerstva zdravotníctva pre boj s koronavírusom Fernando Simón, podľa ktorého je to „vysoký počet“ v porovnaní s ostanými postihnutými krajinami. Informovali o tom agentúra AP a internetové noviny Público.

Zdravotnícki pracovníci podľa AP hovoria o vážnom nedostatku základných ochranných pomôcok, ako sú rúška, rukavice a plášte. Nemocnice v krajine sú preplnené.

Amnesty vo vyhlásení Španielsko požiadala, aby vyvinulo viac úsilia na ochranu svojich zdravotníckych pracovníkov. Španielske zdravotnícke úrady tvrdia, že robia maximum na to, aby všetkým pracovníkom zabezpečili ochranné pomôcky.

V Španielsku podľahlo nákaze koronavírusom ďalších 769 ľudí

Počet prípadov úmrtia na nákazu spôsobenú koronavírusom SARS-CoV-2 stúpol v Španielsku za 24 hodín o 769. Nákaze doposiaľ v tejto krajine podľahlo 4858 ľudí.

Foto: SITA/AP

Nákazu koronavírusom doposiaľ v Španielsku potvrdili u 64.059 osôb, pričom za posledných 24 hodín pribudlo 7871 nových prípadov. AFP poukázala na nižšiu mieru nárastu počtu nových prípadov nákazy, keďže došlo k 14-percentnému zvýšeniu oproti predchádzajúcemu dňu, keď zaznamenali nárast o 18 percent.

Už do stredy zomrelo v Španielsku na koronavírus viac ľudí ako v Číne, kde sa vírus koncom vlaňajška objavil. Horšie postihnutou krajinou na svete je už len Taliansko, kde nákaze podľahlo viac ako 8000 ľudí.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )