Foto: pexels.com

Ako dosiahnuť harmonický sex plný vášne?

Sex je súčasťou každého vzťahu aj keď si to mnoho ľudí nerado priznáva, zohráva v ňom dôležitú rolu. Nie je však jednoduché zosúladiť sa s partnerom a väčšinou to trvá určitú dobu. To však nemusí byť jediný problém, zdravému sexuálnemu životu môže škodiť aj niečo úplne iné.

Podľa magazínu Scientific American je „harmonická sexuálna vášeň“ považovaná za túžbu po sexe, ktorá je vyrovnaná a zároveň je v harmónii so všetkým čo sexuálny život prináša. Vytvára totiž len minimálny konflikt so zbytkom bežného fungovania v živote. Štúdia, ktorú publikovali Frederick Philippe a Robert Vallerand v Journal of Personality and Social Psychology, využila niekoľko experimentov, v ktorých skúmali mieru vášne u rôznych párov v ich sexuálnom živote.

Pixabay

Zistili, že tí, ktorí majú „harmonickú sexuálnu vášeň,“ nenechajú ich túžbu po sexe zasahovať do zbytku ich života. Zatiaľ čo tí, ktorí mali „obsesívnu sexuálnu vášeň“, teda laicky sa dá povedať, že boli sexom posadnutí, mali túžby, ktoré výrazne ovplyvňovali ich bežný život. Zároveň to tieto páry vedie len k malým cieľom, akými sú orgazmus alebo uspokojenie. Sex je pre nich len činnosť, ktorá nie je kontrolovaná a nedokážu si ju naplno užiť.

Okrem toho ľudia posadnutí sexom mu venujú množstvo energie vo forme myšlienok a sú v rozpore s inými životnými cieľmi. Podľa istej štúdie takíto ľudia vidia sex všade – napríklad v nejednoznačných vetách okamžite vidia sexuálne narážky. Boli to pritom obyčajné slová ako sestrička, opätky či uniforma. Ľudia s „harmonickou sexuálnou vášňou“ sa viac sústreďujú na blízkosť toho druhého než na samotné dosiahnutie orgazmu. Okrem toho dokážu viac kontrolovať svoje myšlienky a boli menej roztržití pri práci.

Pozri aj: „S plačom priateľa prosím, aby sme mali ešte ďalší sex“. Táto žena trpí vzácnou chorobou, kvôli ktorej je neustále nadržaná

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)