Foto: Youtube/ BBC Three

Môže sa to zdať ako splnený sen, no opak je pravdou.

Mnoho ľudí by si možno prialo trpieť takýmto „problémom“. Nakoniec, vyzerá to byť viac ako zábava, než ako vážna fyzická porucha, ktorá by vám obmedzovala život. No ako vždy, nie je všetko tak, ako to vyzerá, čo môže potvrdiť aj táto mladá žena, ktorá zo svojho stavu veľkú radosť nemá. 

Amanda McLaughlin má len 23 rokov a trpí poruchou trvalého genitálneho vzrušenia. Na to, aby aspoň trochu zmiernila svoje symptómy, musí každý deň prosiť svojho snúbenca o sex, pretože to jej ako jediné dokáže pomôcť. Poruchou trpí už desať rokov a spôsobuje jej nemalé komplikácie. Z orgazmov má bolesti v panve a nohách, kvôli ktorým chodí len s ťažkosťami a málokedy odíde z domu von.

Youtube/ BBC Three

Nie je zábavné byť celý čas vzrušená. Cítim sa akoby som mala dosiahnuť orgazmus, no potom to prejde. Chceli by ste vy chodiť každý deň s erekciou? Nemyslím si,“ posťažovala sa pri rozhovore s BBC. Podľa nej je náročné udržať si vzťah, no jej priateľ ju za to nikdy neodsudzoval. „Mysleli by ste si, že po sexe to prestane, no nie je to tak. Niekedy ho s plačom prosím, aby mal so mnou sex, len aby som mohla uvoľniť aspoň niečo z toho tlaku, ktorý tam dole cítim,“ hovorí.

Youtube/ BBC Three

Jej rodina o ničom takom nikdy nepočula a nikto nevedel, ako reagovať. Nakoniec jej povedali, že je pobehlica. „Keď začala byť sexuálne aktívna, mala sex neustále, mysleli sme, že zo seba robí prostitútku. Nemohla som sa v nej viac mýliť a doteraz ma to mrzí,“ poznamenala jej matka Victoria. Amanda teraz berie viac ako 30 rôznych liekov, ktoré jej majú zmierniť bolesť. Taktiež si dnu vkladá ľad, aby jej panva neopúchala.

Youtube/ BBC Three

Porucha trvalého genitálneho vzrušenia je najčastejšie zaznamenaná u žien, pričom väčšina z nich je až príliš zahanbená na to, aby vyhľadala odbornú pomoc. U mužov sa tejto poruche hovorí priapizmus a ich erekcia trvá niekoľko hodín.

Pozri aj: Sto ľudí prezradilo, aká je ich obľúbená sexuálna poloha. Zhodujú sa ich „chúťky“ s vašimi?

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články