Mona Lisa je asi najslávnejší a najkontroverznejší obraz na svete. Mnohé konšpiračné teórie a tajomstvá sprevádzajú túto maľbu jej históriou. Najnovšie tvrdenia odborníkov však vyrážajú dych...

Mona Lisa je asi najslávnejší a najkontroverznejší obraz na svete. Mnohé konšpiračné teórie a tajomstvá sprevádzajú túto maľbu jej históriou. Najnovšie tvrdenia odborníkov však vyrážajú dych a hovoria o tom, že to, na čo sme sa po celé roky pozerali, nemusí byť v skutočnosti tak ako si myslíme. Dozvieme sa niekedy celú pravdu o tajomnom obraze Mony Lisy?

Asi najslávnejšia maľba histórie je dielom talianskeho renesančného maliara Leonarda da Vinciho. Da Vinci obraz namaľoval pravdepodobne niekedy medzi rokmi 1503 a 1505. Totožnosť osoby, ktorá je namaľovaná na obraze je dodnes jednou z najväčších záhad umenia. Podľa mnohých ide o manželku významného obchodníka z Florencie, Lisu Gherardini. S týmto názorom však mnohí odborníci nesúhlasia, a tak padlo na totožnosť postavy Mony Lisy hneď niekoľko teórií.

estar.sk
estar.sk

Najnovšie výskumy však nehovoria nič o totožnosti Mony Lisy, ale odhaľujú oveľa šokujúcejšie tajomstvo. Podľa expertov totiž obraz, ktorý je súčasťou výstavy slávnej galérii v múzeu Louvre, nie je pravý! Podľa týchto expertíz teda najslávnejší obraz histórie ani len nie je originál. Kde sa nachádza da Vinciho originál, o tom už hovoria odborníci v nasledujúcom videu.

[youtube rF71y5L_U44 720 410]