Foto: MovieStillsDB

Tento detail si zrejme mnohí fanúšikovia Harryho Pottera doposiaľ ani len nevšimli.

Pri tvorbe filmov o Harrym Potterovi mysleli tvorcovia na takmer každý detail. Niektoré z nich si však možno až doteraz fanúšikovia kultového fantasy diela ani nevšimli. Ako ale filmová sága nakrútená podľa úspešnej knižnej série starne, vynára sa čoraz viac zaujímavostí zo zákulisia jej tvorby, ktoré mnohých prekvapia. Tentokrát sa s jednou pikoškou s fanúšikmi Pottera podelil aj kostýmový dizajnér filmov.

S Laurentom Guincim sa nedávno rozprával portál Unilad. Ten sa okrem iného preslávil tým, že bol kostýmovým dizajnérom pre niekoľko filmov o Harrym Potterovi a rovnako tak aj človekom, ktorý pomáhal dizajnovať tematické zábavné parky magického sveta čarodejníkov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Laurent Guinci® a.k.a. LOLO (@laurentguinci)

Kostýmy plné odkazov

Guinciho prvá práca na filmovej ságe Harry Potter bola pri tretej časti série a ako priznal, čakala ho neľahká úloha. Divákom chcel totiž ukázať, že dospievanie hlavných hrdinov, no najmä čoraz temnejšia atmosféra príbehu, sa môže zobraziť aj cez kostýmy postáv. Od typických habitov, ktoré čarodejnícki učni nosili aj vo voľnom čase v prvých dvoch filmoch, tak prešli na modernejšie outfity.

Záber z filmu Harry Potter a väzeň z Azkabanu. Foto: MovieStillsDB

Ako Guinci prezradil, práve prostredníctvom kostýmov sa mu podarilo do filmu dostať aj skryté odkazy na skutočný svet. Jedným z takých je aj odkaz na jedného z najslávnejších futbalistov Anglicka, Davida Beckhama. Kde konkrétne sa treba pozerať?

Potter zdieľa s Beckhamom dôležitú vec

Tento detail si zrejme všimli len skalní priaznivci futbalu, no postava Harryho Pottera pri metlobalových zápasoch taktiež nosí dres s číslom. A rovnako ako Beckham, tak aj Potter má na hrudi číslo 7.

Záber z filmu Harry Potter a Polovičný princ. Foto: MovieStillsDB

Doposiaľ toto číslo zrejme nikto neriešil, no Guinci priznal, že ide skutočne o odkaz na slávneho futbalistu. Spočiatku však neveril, že mu toto prejde. „Bol som veľmi potešený, keď tento detail do filmu prešiel a zostal na outfitoch,“ priznal Guinci webu Unilad.

0
Uložiť článok
Komentovať