Hrozby voči „západným krajinám“ sveta z ruskej strany sú od začiatku vojny na Ukrajine čoraz častejšie. Najnovšie prišla reč aj o Slovensku či Poľsku.
Hostia relácie štátneho televízneho programu Rossija 1 diskutovali o vojne na Ukrajine. Rečníci tentoraz nehovorili len o Kyjeve, spomenuli aj Slovensko. Jeden z hostí vysielania označil Slovensko a Poľsko za „továrne vojenskej techniky pre Ukrajincov.“ Propagandista Vadim Gigin zašiel však ešte ďalej a Slovensku či Poľsku pohrozil útokom, na ktorý sa máme skôr či neskôr pripraviť. Gigin často vystupuje v ruských či bieloruských propagandistických médiách, informuje Startitup.
Vojna má prísť aj na naše územie
Vo vysielaní tiež oznámil, že „logika vojny je taká, že nezávisle od toho, čo si tu povieme, vojna príde na ich územie (Slovensko a Poľsko).“ Údajne nás zasiahne „horúca fáza boja“ a dočkáme sa sabotážnych skupín a nemáme sa čudovať, ak prídu aj raketové útoky. Spomínané krajiny sa údajne zapojili do vojny tým, že podporujú vyzbrojovanie Ukrajiny.
Video z ruskej televíznej relácie sa objavilo na sociálnych sieťach so slovenským prekladom od spoločnosti Magnificat Slovakia.
Kristína a Juraj žijú na Islande: Život je tu drahý, ale jeho kvalita je vysoká. Miestnym chýba spontánnosť
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa












Nahlásiť chybu v článku