Foto: TASR/AP

Herecký veterán odovzdával poslednú trofej galavečera v Los Angeles.

Americký herec Al Pacino vysvetlil, prečo na nedeľňajšom odovzdávaní filmových cien Oscar neprečítal názvy všetkých desiatich filmov nominovaných v kategórii najlepší film: uviedol, že išlo o rozhodnutie producentov podujatia. TASR informáciu prevzala z utorkovej správy stanice BBC News.

Článok pokračuje pod videom ↓

Herecký veterán odovzdával poslednú trofej galavečera v Los Angeles. V publiku plnom hviezd však nastal zmätok, keď Pacino náhle oznámil, že víťazom sa stala snímka Oppenheimer – bez toho, aby najprv vymenoval nominované filmy, ako je to zvykom.

„Nebolo mojím zámerom vynechať ich. Rozhodli sa tak producenti – aby sa nominované filmy neopakovali, keďže boli v priebehu ceremoniálu odprezentované jednotlivo. Uvedomujem si, že byť nominovaný je obrovský míľnik v živote človeka a nebyť plne ocenený je urážlivé a zraňujúce,“ uviedol 83-ročný Pacino vo svojom pondelkovom vyhlásení.

Foto: TASR- AP

„Hovorím to ako človek, ktorý má hlboký vzťah k filmovým tvorcom, hercom a producentom, takže hlboko súcitím s tými, ktorí boli týmto pochybením znevážení, a preto som považoval za potrebné vydať toto vyhlásenie,“ napísal.

Obávali sa, že šou bude dlhá

Producentka Oscarov Molly McNearneyová v rozhovore pre magazín Variety o odovzdávaní cien povedala, že rozhodnutie prejsť rovno k víťazovi vo finálnej časti večera bolo prijaté preto, že „sme sa veľmi obávali, že šou bude dlhá“.

McNearneyová, ktorá je manželkou moderátora Oscarov Jimmyho Kimmela, dodala: „Kým sa dostanete na koniec šou, uvidíte všetkých desať klipov k najlepším filmom. Pacinovi sa ospravedlnila, že ho toto rozhodnutie „dostalo do ťažkej situácie“.

V najprestížnejšej kategórii najlepší film boli nominované snímky Americká fikcia, Anatómia pádu, Barbie, Chudiatko, Maestro, Minulé životy, Oppenheimer, Vrahovia mesiaca kvetov, Zimné prázdniny a Zóna záujmu.

Slávnostnému udeľovaniu dominoval Oppenheimer, ktorý získal siedmich Oscarov – v kategóriách film, réžia, herec v hlavnej úlohe, herec vo vedľajšej úlohe, kamera, strih a hudba.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články