Foto: TASR - Martin Baumann

Na Slovensku registrujeme 2 855 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Na Slovensku v piatok (14.8.) pribudlo 54 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak evidujeme 2 855 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Včera sa vykonalo 3 235 testov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Vyliečilo sa 25 pacientov. Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali skoro 293-tisíc vzoriek. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 31.

V košickej univerzitnej nemocnici zomrela staršia pacientka s ochorením COVID-19

V košickej Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) zomrela v stredu (12. 8.) 80-ročná pacientka s pozitívnym testom na nový koronavírus. “Ako hlavná príčina smrti bola klinicky i pitvou stanovená bronchopneumónia,” informovala v piatok TASR Alžbeta Mohyláková z komunikačného oddelenia nemocnice.

Pacientka zomrela počas hospitalizácie na IV. internej klinike. Ochorenie COVID-19 jej diagnostikovali až posmrtne.

“V karanténe je päť zamestnancov, ktorí boli exponovaní natoľko, aby hrozilo riziko ich nákazy. Taktiež bola vykonaná dezinfekcia lôžkového oddelenia, na ktorom bola pacientka hospitalizovaná,” uviedla Mohyláková. V pondelok (17. 8.) sa testovaniu podrobia všetci zamestnanci a pacienti, ktorí boli s pacientkou v bezprostrednom kontakte.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )