Foto: Lucia Poliaková

Na dne potoka sú dodnes vidieť šedé usadeniny cementu.

Namiesto čistej vody cement, namiesto živého potoka mŕtve ryby. Do vodného toku v meste Martin niekto vypustil množstvo cementového odpadu. V došeda zakelenom potoku následne umieralo všetko živé.

Na prípad znečisteného potoka v meste Martin upozornila na sociálnej sieti Lucia Poliaková. „Ešte včera v tomto potoku žili ryby, raky, ondatry, vydry a mnohé ďalšie živočíchy. Dnes už nie,“ píše vo svojom príspevku. Podľa informácií, ktoré nám následne poskytla, sa udalosť odohrala na ulici Riečiny. Do Podhájskeho potoka, ktorý sa následne vlieva do rieky Turiec niekto úmyselne vypustil veľké množstvo cementu.

Foto: Lucia Poliaková
Foto: Lucia Poliaková

Podľa ďalších informácií sa odpad do potoka dostal zo súkromného pozemku rúrou, ktorá vedie priamo do vodného toku. Na miesto znečistenia bola následne privolaná policajná hliadka, prípad aktuálne rieši Slovenská inšpekcia životného prostredia. Potok totiž ostal už na prvý pohľad rozsiahlo znečistení, na fotografiách je viditeľný aj úhyn rýb

Foto: Lucia Poliaková

V potoku žijú pstruhy či pĺže, zo znečistného potoka vytiahli a premiestnili aj jedného živého raka s vajíčkami. Raky si pritom na čistotu vody potrpia, v prípade Podhájskeho potoka je to však minulosťou. Po niekoľkých dňoch sa znečistenie potoka zmiernilo, stále sú však viditeľné usadeniny cementu na brehoch a dne koryta.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )