Ilustračné foto: SITA/AP

Zosnulých dočasne umiestňujú mimo priestory márnice.

V nemocnici západomaďarského mesta Szombathely vo Vašskej župe majú preplnenú márnicu a telá zosnulých pacientov preto musia dočasne umiestňovať do externých priestorov, informoval v utorok spravodajský server 24.hu.

Na zlú situáciu server upozornil miestny obyvateľ, podľa ktorého v márnici vedia umiestniť iba 32 zosnulých, pričom v pondelok tam bolo ďalších 20.

Zosnulých umiestňujú do externých priestorov

Ilustračná foto: SITA/AP

Riaditeľ miestnej nemocnice Zoltán Káldy pre server zdôraznil, že nemocnica sa v každom prípade postará o zosnulých dôstojným spôsobom. Avšak v tomto čase dokážu podľa neho situáciu riešiť iba využitím externých priestorov, ktoré však bližšie nešpecifikoval.

Primátor András Nemény v polovici novembra povedal, že denne v súvislosti s pandémiou nového druhu koronavírusu zomiera v tejto nemocnici päť až deväť pacientov, v tom čase v nej bolo hospitalizovaných 180 infikovaných ľudí. Odvtedy sa podľa 24.hu situácia ďalej zhoršila, pričom Vašská župa v Maďarsku má najvyšší pomer nakazených koronavírusom.

Aktuálna pandemická situácia

V celej krajine je s ochorením COVID-19 aktuálne hospitalizovaných 7598 pacientov, z ktorých 638 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Za posledný deň pribudlo 3929 nakazených novým druhom koronavírusu a v súvislosti s COVID-19 zomrelo 117 zväčša starších chronicky chorých ľudí. Od vypuknutia pandémie evidujú v Maďarsku už 181 881 potvrdených prípadov infekcie koronavírusom a 4008 úmrtí. Z ochorenia sa zotavilo 44 020 osôb.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )