Foto: archív TASR/Attila Balazs/MTI via AP

Predpoveď českých meteorológov, ktorí v stredu rozšírili varovanie pred silnými búrkami, sa splnila.

Do Česka priniesli krupobitie – v stredočeskom meste Lysá nad Labem padali krúpy veľké ako pingpongové loptičky. Večer o tom informoval portál Novinky.cz.

Búrky mali, tak ako v predchádzajúcich dňoch, lokálny charakter. To znamená, že niektoré miesta zasypali krúpy, ale inde vôbec nepršalo.
Vo štvrtok sa búrky podľa meteorológov presunú na východ republiky.

Ďalej platí aj výstraha pred vysokými teplotami. Vo štvrtok sa takisto budú popoludňajšie teploty šplhať k 31 stupňom Celzia, uviedol portál Novinky.cz.

Foto: archív TASR

Intenzívne búrky na studenom fronte, ktoré sa vyskytovali v Nemecku, v Poľsku a v Česku sa dnes môžu ojedinele vyskytnúť aj na našom území. Front sa dostane bližšie k nášmu územiu.

Na našom území sa v priebehu dnešného dňa môžu vyskytnúť búrky. Studený front, ktorý niekoľko uplynulých dní prinášal intenzívne búrky do Česka, Poľska, či Nemecka sa dnes posunie ďalej na východ a vo večerných hodinách by mohol priniesť búrky aj na naše územie.

Numerické modely počítajú s tým, že už počas popoludnia sa nejaké slabšie prehánky alebo búrky môžu vytvárať na západnom Slovensku, ale to najdôležitejšie príde večer.

Ilu: imeteo.sk

Nad Českom sa bude vytvárať vlna výrazných búrok, ktorá bude siahať až do Poľska. Nad Moravou by sa mali generovať nové búrkové bunky, ktoré budú narastať a presúvať sa smerom do Poľska.

Vo večerných hodinách (najskôr po 19:00) sa však môžu búrky vytvárať aj v rámci našich hôr, najmä v oblasti Považia a Kysúc, pričom búrkové bunky budú postupovať smerom k severu.

Búrky na studenom fronte môžu priniesť výrazné zrážky alebo aj krúpy, podobne ako tomu bolo uplynulé dni v susedných krajinách. Nemali by však rozhodne byť také, ako padali v Poľsku, či v Česku.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy