Foto: Pixabay

Spoločnosť Lime je jedným z niekoľkých poskytovateľom zapožičania elektrických kolobežiek.

Podobne, ako sa stalo v Bratislave v prípade Bike Sharingu, aj v austrálskom Brisbane sa kolobežky určené pre všetkých, stali obeťou vandalizmu. Osem rôznych kolobežiek spoločnosti Lime bolo napadnutých hackermi, čo znamená, že ich audio súbory boli vymenené za bizarné vulgárne nahrávky, ktoré sa aktivovali v momente pripojenia a odpojenia.

Aj keď myšlienka personifikácie nadávajúcej kolobežky znie zábavne, spoločnosť Lime tento skutok odsudzuje. Vedúci verejných záležitostí, Nelson Savanh, sa vyjadril, že spoločnosť aktívne kontroluje aj svoje ostatné kolobežky, aby zistila či neboli napadnuté aj tie. „Je nám známe, že osem kolobežiek v Brisbane malo vandalmi zamenené audio nahrávky za stopy s urážlivým obsahom,“ objasnil Savanh.

Spoločnosť žart odsudzuje

Nie je to chytré a nie je to vtipné,“ dodáva Savanh, ktorý považuje za smutné uťahovať si takýmto spôsobom z komunity. Toto však nie je prvý incident, ktorý mala spoločnosť Lime v Brisbane. Jej pobočky pritom môžeme nájsť po celom svete, vrátane Českej republiky. Minulý rok sa našla chyba vo firmware kolobežiek, čo spôsobilo glitch, kvôli ktorému muselo byť niekoľko kolobežiek stiahnutých z ulíc.

Stalo sa tak preto, že brzdy na prednom kolese sa mimovoľne aktivovali, čo malo za následok niekoľko škaredých pádov. Metská rada Brisbanu vtedy vydala varovanie pre spoločnosť Lime, aby tento problém napravila do dvoch týždňov. Lime neskôr potvrdila, že problém sa úspešne podarilo odstrániť.

brisbanetimes.com.au
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )