Foto: Facebook (Northern Territory Parks and Wildlife)

Podľa odborníkov sa pytónovi tretie oko nevyvinulo z environmentálnych príčin.

Austrálski rangeri našli vo vnútrozemí pozoruhodné zviera. Trojoký pytón, ktorý dostal meno Monty, bol objavený pred niekoľkými týždňami na diaľnici Arnhem neďaleko mesta Humpty Doo. Rangeri boli udivení z toho, ako mohol had prežiť tak dlho v divočine aj s touto deformáciou. V čase kedy ho našli, odhadli jeho vek na tri mesiace.

Trojmesačný had, ktorý bol objavený v marci, meral v tom čase 40 centimetrov a podľa všetkého boli všetky tri z jeho očí funkčné. Podľa Daily Mail sa rangeri zverili, že starostlivosť o hada bola náročná, pretože kvôli jeho deformácii mal problémy s príjmom potravy. Potom, čo bol Monty objavený, bol preskenovaný röntgenom. Tu sa zistilo, že nejde o dve lebky zrastené do jednej, ale o jednu lebku s dodatočným okom.

Prežil pozoruhodne dlho

Podľa všetkého sa tretie oko mláďaťu vyvinulo v skorom embryonálnom štádiu. Potvrdila to na svojom Facebooku organizácia Northern Territory Parks and Wildlife, ktorá sa o Montyho starala. Ray Chatto z tejto organizácie, však prednedávnom potvrdil, že Monty umrel, pričom však dodal, aké pozoruhodné je, že sa mu podarilo prežiť tak dlho aj s touto deformáciou.

via GIPHY

Odborníci tvrdia, že Montyho zvláštna mutácia s najväčšou pravdepodobnosťou nemá environmentálny pôvod, ale ide čisto o prírodnú záležitosť. Genetické mutácie totiž nie sú u plazov ničím neobvyklým.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )