Foto: Wild House Donovaly / OMsauna

Máme pre vás tip na zimné dobrodružstvo, za ktorým nemusíte cestovať vôbec ďaleko.

Len si predstavte tú idylku — po výdatnej lyžovačke, bežkovaní alebo prechádzke v zasneženom horskom prostredí sa zahrejete a zrelaxujete v saune, ktorá sa nachádza uprostred prírody a nakoniec si užijete západy slnka zabalení v teplej deke v domčeku na strome s unikátnymi výhľadmi. Znie to ako scéna vystrihnutá z filmu, ktorú by ste chceli zažiť na vlastnej koži? Dobrou správou je, že môžete a za týmto zážitkom sa nemusíte vydávať do zahraničia. Môžete ho zažiť na strednom Slovensku, konkrétne na obľúbených Donovaloch. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V článku sa dozviete aj:

  • aké zaujímavé miesta na Donovaloch môžete navštíviť;
  • v čom je výnimočné miestne lesné spa;
  • čo ďalšie okrem sauny návštevníkom ponúka;
  • ako vyzerá pobyt v domčeku na strome počas zimy;
  • že tu nájdete aj útulňu inšpirovanú Alpami;
  • aké zážitky máte na dosah.

Donovaly sú aj počas zimných mesiacov miestom, kde si prídu na svoje milovníci turistiky, športu alebo všetci tí, ktorí hľadajú únik zo všedných dní na pomedzí Veľkej Fatry a Nízkych Tatier. Aj preto sa tešia svojej popularite. Ak čokoľvek z tohto na vás sedí, mali by ste vedieť o niekoľkých zaujímavých miestach, ktoré tu nájdete, prinesú vám nezabudnuteľné chvíle a ukážu, že dovolenkovať sa oplatí aj u nás doma.

Sauna a vírivka v obklopení prírody

Táto oblasť stredného Slovenska sa v zime teší bohatej snehovej nádielke, vďaka čomu priťahuje ľudí z rôznych kútov Slovenska, ale aj zo zahraničia. Po výdatnej lyžovačke alebo sánkovačke si tu môžete napríklad oddýchnuť v lesnom spa OMsauna, ktoré sa nachádza len na skok od zjazdovky Nová Hoľa, no na druhej strane si tu do sýtosti vychutnáte pokoj prírody.

„Chceli sme vytvoriť na Donovaloch pekné miesto, kde budú ľudia radi chodiť tráviť čas do lesného spa, budú môcť prísť sami alebo s kým budú chcieť, lebo OMsauna je privátna, a to znamená, že keď si rezervujete termín, budete mať celé spa len pre seba, čo je podľa nás veľmi dôležitý faktor, ktorý dokáže ovplyvniť, aký zážitok si zo saunovania odnesiete,“ vysvetľuje Lucia, ktorá stojí za vznikom lesného spa.

Foto: OMsauna

Užijete si tu fínsku saunu, z ktorej si to namierite do ochladzovacej kade, alebo sa hodíte rovno do snehu. „Počas zimy je možnosť využiť služby lesného spa formou „ski-in ski-out,“ čo znamená, že lesný wellness je dostupný priamo zo zjazdovky Nová Hoľa a môže tak perfektne doplniť zážitok z lyžovania, či iného športu regeneráciou vo fínskej saune a vírivke s hydromasážnymi tryskami,“ dopĺňa.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články